5 Ekim 2017 Perşembe

FANTASTİK KURGU DÜNYASI

Bir ay boyunca sanki arkamda kovalayan var gibi okudum da okudum sanki elimden kitapları kapıvereceklermiş gibi, kütüphane kartımı kaptıracağım kaygısı ruhuma işlemiş gibi gece gündüz okudum, böyle anları çok seviyorum.
Yeri gelmişken ufak bir anı paylaşayım sizlerle. Annem biz ilkokula giderken üç kızının elini tutup halk kütüphanesine üye yapmıştı daha dün gibi hatırlarım. Dördümüz ikişerden sekiz kitabı alır eve dönerdik. Her akşam dersten sonra kitaplarımızın başına geçerdik ve yatmadan önce annemin tatlı sesiyle onun okuduğu hikayeyi dinlerken uykuya dalardık. Bir haftalık kitap teslim süresince herkes döndüre döndüre kitapları okur hatta birbirimizin tepesine biner hadi daha bitmedi mi çabuk ol okuma sırası bende diye rahatsız ederdik :))
Okuduğum fantastik kurgu kitaplarının bir kısmını sizlerle paylaşayım :
Samanta Young  Gölgelerin Kanı 1-2-3
Maria V. Synder     1. Zehir Ustası, 2.Büyü ustası ve 3.Ateş Ustası
Corrine Jaskson Sonsuz Dokunuş
Josephine Angelini  Yıldız Geçidi

Bütün kitapların bir yorumunu yazmak isterdim ama bu benim için imkansız şu sıralar, bazı kitaplar var ki dili de, çevirisi de, hikayesi de çok güzel, eğer biraz da mitoloji biliyor ve seviyorsanız çok daha güzel. Başka dünyalara kopup gitmek istiyorsanız buyurun fantastik dünyaya:)) Bu listede yer almayan bazı seriler de var ama onları en baştan biraz okuduktan sonra eledim, doğrusu bence sadece vakit kaybıydı.
Bu günlerde ise kişisel gelişim kitaplarına yöneldim. İlk kitabım Louise L. Hay 'Düşünce gücüyle tedavi' ve devamında 'Düşünce gücüyle tedavi-2'. Ardından Kemal İslamoğlu'nun 'Hayatın direksiyonuna geç' kitabı var.

Hiç yorum yok: