9 Ekim 2015 Cuma

OKUL YOLU

Okulda ilk günler hakkında bir kaç şey daha yazmam lazım özellikle Saadet'in yazısı içimi burktu açıkçası ben epey bir vicdan azabı yapıyorum okula gidiş ve dönüş saatleri konusunda, çocukların daha az serbest saatlerinin kaldığı, daha az oyun oynadıkları kesin.
Televizyon izleme saatini minimuma indirdik biz, Deniz'le konuştum uykusundan ve oyun oynamaktan feragat etmek istemiyorsa tv yi az izleyecek çok istediği bir çizgi film olursa da hafta sonu o bölümü internetten izlettireceğim işte böyle anlaştık. Kuzum eve gelir gelmez üstünü değiştirip oyuncaklarına koşuyor nihayetinde daha 6.5 yaşında kendisi:)

Ailecek sabah 07:40 da evden çıkmak zorundayız yoksa işe geç kalıyoruz. Deniz'in okulu 08:50 de başlıyor bu yüzden ilk önce etüte bırakıyoruz, orada kahvaltı ediyor( kahvaltı için daha da erken kalkması gerektiğinden evde kahvaltı vermiyorum kalkamıyor zaten) okul servisi etütten alıp okula bırakıyor; ders çıkışı saat 14:30 da da tekrar etüte dönüyor, ikindi kahvaltısını yapıp o günün ödevlerini yapıyor, saat 18:30 da babası etütten alıp eve getiriyor. Sizin anlayacağınız oğluşun oyun oynamaya pek vakti yok; bu sebepten cumartesi pazar onun evde zaman geçirme günleri, hiç bir yere çıkmak istemiyor iyi mi?! Halbuki ben cumartesi için yüzme antrenmanı ayarlamaya çalışıyorum.4 yorum:

Nesrin dedi ki...

Oy kıyamam ben ona , biraz yoğun başlıyor günleri demek :(
Şimdiden başarılar dilerim

Saadet Uslu dedi ki...

Fadiş ben evde olduğumdan etüt olayına hiç girmedik ama dersler-ödevler derken benimkiler de hafta sonunu evde geçirmek isterdi. Özlüyorlar evi sanırım..

BlogVintage Duygular dedi ki...

O yaşta ki bir çocuk için oldukça uzun bir zaman, evini özlemesi çok doğal kuzunun. Fakat önemli olan kendisini iyi hissetmesi, ve ona her zaman kendini iyi hissettirmek. Böyle güzel bir anne ve babanın yanında küçük prensin çok mutlu olduğuna inaniyorum. Çok öpüyorum sizi <3 <3

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

Kıyamam kuzuma,bu yaş grubu ve hatta ilk okul çocuklarının çoğun da var bu evden çıkmak istemiyorlar.Dışarısı onları yoruyor sanırım.