9 Ekim 2015 Cuma

DENİZ'İN BESLENME ÇANTASI

Deniz'in okulunda öğle yemeği verilmiyor tüm çocuklar annelerinin hazırladığı öğünü yiyor veya harçlıklarıyla kantinden besleniyor!
Hazır yiyeceklerle bu güne kadar çok sıkı fıkı olmayan oğlumun bu şekilde devam etmesini umut ediyorum her gün beslenme çantasına uygun bulduğum yiyecekleri akşamdan hazırlıyorum tabi Deniz'in fikrini alarak yoksa kerata fazla bir şey yemeden kenara bırakıveriyor.
Neymiş sandiviçte marul azmış, domates eklememişim, peyniri daha fazla koymalıymışım, havucun hepsini bitirememiş, yaprak sarma fazla yağlıymış gibi gibi.
Genelde hazırladıklarımı yiyor ama geçenlerde kantinden vampir dişli şeker almış neyse ki solucan şeker almamışmış eğer ayran alırsa bütün midesi ayranla doluyormuş:)
Nihayet anlaştık hazır meyve suyu, şeker yok yalnız bir tek isteği var haftanın bir günü zararlı ama tatlı bir şey almak istiyormuş, henüz ne alacağına karar veremedi:)
Beslenme çantasına sulu bir şey koymuyorum ve soğuk olarak tüketilebilecek şeyler ekliyorum. muz, elma, havuç gibi, patates salatası, peynirli, biberli, marul ve domatesli sandviç, ayran, peynirli ıspanaklı börek vb. Bu yazıyı okuyanlara sesleniyorum tavsiyelere açığım lütfen seçeneklerimi arttıracak fikirlerle gelin.


5 yorum:

Nesrin dedi ki...

Yaaa işiniz ne zor fadiş abla , aklıma birden kısır geldi tabi bilmiyorum sever mi ? sigara böreği , makarna salatası makarna salatası da soğuk yenir :) şimdiden kolay gelsin

Fadis Hertelden dedi ki...

Nesrincim makarna salatası süper fikir, not ettim:)

Nesrin dedi ki...

Sevindim şimdi ben :)

BlogVintage Duygular dedi ki...

Patates salatası, tavuk salatası, tatlı tuzlu muffinler (sebzeli mesela), köfte sandviç veya minik köftecikler, krep, pankek, sebze köftecikleri, minik pizzacıklar ve bol sebze ilk aklıma gelenler ;)

Adsız dedi ki...

Kek, poğaça...Her türlü soğuk sandviç.