19 Ağustos 2015 Çarşamba

YAZ BİTERKEN

                                  Bahçemizden kır çiçekleri

Herkese merhaba.
Bu yazı ailecek çok aktif geçirdiğimizi söyleyebilirim. Eşim bir iş değişikliği yaşadı ve yoğun tempoda çalışmaya devam ediyor. Deniz, temmuz ve ağustos ayı boyunca yaz okuluna devam etti haftada üç gün yüzme iki gün jimnastik, müzik, satranç,  okula hazırlık çalışmaları, mental aritmatik ve yoğun olarak oyun parkı:) Ben işe devam ettim, işime biraz daha alıştım, patron baba figürüne alışmaya çalıştım ve evet bol bol kitap okudum, miyop olmamın dışında bir de yakın gözlüğü edindim,bu arada gözlüğümü de değiştirip yakın uzak ikisi bir arada gözlüklerimi kullanmaya başladım. Gözlüğümden memnun muyum diye soracak olursanız memnunum, benim gibi miyopken bir de yakın gözlüğüne ihtiyaç duyanlara tavsiye ederim. Deniz geçen sene yüzme okuluna devam etmiş ve yüzmeye başlamıştı bu sene iyice ustalaştı kendi tabiriyle bir dalıp bir çıkıyor ve bu yaz denizde daha rahattık, bol bol dalgalarla savaştık.
                                                       Kaynarpınar

Deniz, bu dönem ilkokula başlıyor, uzun süren araştırmalar sonucunda devlet okuluna gitmesine karar verdik ve kaydımızı yaptırdık. Yeni eğitim-öğretim dönemi hepimize hayırlı uğurlu olsun inşallah.
Deniz, yaz okuluna gitmenin tatilden sayılmayacağına karar verdiğinden iş yerinden izin isteyip bir hafta tatile çıktık ama ilk günden ayağımı burkmam ve oğluşun da boğazının iltihaplanması sebebiyle tatilimizi yatarak, dinlenerek geçirdik, neyse ki oğluş evini ve oyuncaklarını çok özlediğinden hiç şikayet etmedi.

                                          Deniz ve kuzeni Demir Çandarlı Kalesi'nde
Şimdi yazın son günlerini değerlendirmeye çalışıyoruz anne baba işte oğluş yaz okulunda:)
Bloguma daha çok yazmak istiyorum yazacak çok şey birikti ama ben işlere dalıp gittiğimden hobilerime vakit ayıramaz oldum, aslında üretmek istiyorum, pek çok proje var kafamda bunlardan bir kısmı ahşap işleriyle ilgili, bu kış belki projelerimi hayata geçirmeye başlayabilirim.
Ülkemde ve dünyada olup bitenler moralimi sıfırın altına indirse de umut etmeye devam ediyorum yoksa akıl sağlığı diye bir şey kalmayacak.
Allah'a emanet olun. Sevgiler.

7 yorum:

Merve Sevim dedi ki...

maşallah çocuğunuz tatilde değil sanki, programı baya doluymuş :)

Saadet Uslu dedi ki...

Deniz çok büyümüş Fadiş...Bak ne kadar uzun zamandır görüşmüyoruz ayarlamalı birşeyler..

Fadis Hertelden dedi ki...

Merve Hanım başka şansımız yoktu ben işe giderken o da yaz okuluna gitti. Gönül isterdi ki anneanne babaanne yanında biraz vakit geçirsin ne bileyin mahallemizde arkadaşlarıyla oynasın ama olmuyor işte. Program bu kadar doluyken elbette tatil yapmadığını düşünüyor yavrucak umarım 1. sınıfa başladığında bunalmaz!
Saadetçim senin oğlanlarda artık delikanlı oldular maşallah görüyorum. En kısa zamanda görüşelim:)

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

Canımm özlemişim sizi deniz oğlan nasıl da büyümüş yakışıklılık artarak ilerliyor maşallah:)
yenilikleriniz size şans ve güzellikler getirsin inş. öpüyorum

Nesrin dedi ki...

Ne kadar büyümüş Deniz maşallah :)
özlemişim seni sağlıcakla kalın :)

Nilgün Komar dedi ki...

fadişim özledim şekerim... ahh deniz tatil boş boş yatmadıkça tatil değildir değilmi :)

BlogVintage Duygular dedi ki...

Fadiş Deniz kuzusu ne kadar büyümüş! Maşallah küçük prense. <3 Attığınız her adım size her zaman biraz daha ileriye taşıması daha mutlu etmesi dileğiyle canım.
Umarım Deniz de okul hayatında çok mutlu olur. Öpüyorum ikinizi