15 Ocak 2014 Çarşamba

SESSİZLİK İYİDİR

Sessizlik iyidir, kendini dinlemek, ruhunu dinlendirmek belki zaman zaman bir kenara çekilip her şeyi dışarıdan gözlemek; böyle bir haldeyim bir süredir. Beni arayan soran, mesaj bırakan, yorum yazan herkese buradan teşekkür ederim.
Son İstanbul seyahatimde Blog arkadaşım, İzmir'de de görüşme imkanı bulduğum Nilgün'le buluştuk, sağolsun bana zaman ayırdı sohbet etme imkanını yakaladık.
Nilgün çok tatlı, içten, gözlerinden iyilik akan bir arkadaş. Samimiyeti insanın içini ısıtıyor.
Birlikte yemek yedik, kahvemizi içtik, Kadıköy'de dolaşıp kitapçı gezdik. Kitapları incelerken sevdiğimiz yazarları konuşurken hafiften ağız aramış ki bana çaktırmadan bir kitapta aldı. Kitap Latife Tekin'den.
Henüz elimdeki kitapları bitiremediğimden okumaya başlamadım ama ilgilenenler için arka kapak yazısını paylaşmak istiyorum:
"Yataktan zihin ve yürek yorgunluğuyla kalkmak yaşama katılma isteğini köreltiyordu. Kaçınılmaz bir biçimde yalnızlaşmıştı, ama buna karşılık, gündelik karmaşanın uğultusundan sıyrılıp öyle bir sessizliğe kavuşmuştu ki, sonunda içine yeniden, sessiz dünyanın bir parçası olduğu eski zamanların ruhu dolmuştu. Tümüyle ümidini yitirerek her şeyin, herkesin uzağına çekildiğinde taze bir hava sarıp sarmalamıştı onu."

Nilgüncüm kitap için teşekkür ederim, dilerim en kısa zamanda görüşme imkanı buluruz:)

12 yorum:

nurtenbegendi.blogspot.com dedi ki...

Candır Nilgün'üm bilmez iyim? Sevgiler.

aslı dedi ki...

Güzel bir gün olmuş Fadiş :)

ada ve deniz dedi ki...

Tam "kayboldun ortadan" derken gördüm yazını. Epey bir özlettin kendini....

AdanınAnnesi dedi ki...

en güzel hediye kitap

eskiden annem kitap al arkadaşına dediğinde hiç kitap almazdım ama artık büyüdüm okudum ve okudukça herkes bana bende herkese kitap hediye edeyim istiyorum :)

Sevgiler Fadiş...

Nilgün Komar dedi ki...

canım kaç gündür seni arayasım vardı.. bir türlü denk getiremedim beyinsel olarak :) uygulamaya geçtiğim zamanlar çok geç saatler olduğundan hep erteledim.. erteledim bir de ne göreyim ki biz :)

Bahar Yorgun dedi ki...

Bazen sanal olandan koparak gerçek hayata dalmak iyi gelir. Nilgün de mükemmel bir insandır, ne iyi olmuş buluşmanız iyi gelmiştir sanada

Deli Anne dedi ki...

öperim Fadişim:)

Semi M.Eller dedi ki...

Ne güzel bir buluşma:)) Kıskandıracak cinsten!

Tülin AKIN ATEŞAL dedi ki...

Nilginim öyledir taaaaa uzaklara hediyeler gönderir elleriyle diker hazırlar ve yüreğinin güzel resmini de içine ekleyerek .....harika olmuş buluşmanız,sevgiler...

LEZZETLİ SOMUNLAR dedi ki...

İçinize sinsin Fadişçim, arada iyidir gerçekten. Şarj edip tekrar kafayı çıkarırsın toprağın üstüne :) Sevgiler, kıvırcığıma öpücükler..

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

Fadişim kitabımı bitiremedin özlettin kendini:)

Sevgili Nilgünle İzmirde buluşup tanışmıştık dünyalar tatlısı gerçekten ikinizi de kocaman öpüyorum :)

ebru köroğlu dedi ki...

blogun çok güzel artık takipçinim
bloguma beklerim
http://hayatimakyajla.blogspot.com.tr/