22 Kasım 2013 Cuma

GEÇİP GİDEN ZAMAN


Sık sık gözlerim doluyor, kimse görsün istemiyorum, başımı çeviriyorum, yüzüme bir gülücük konduruyorum.
Avazım çıktığı kadar bağıra bağıra ağlamak istiyorum, boğazım düğümleniyor, sesim çıkmıyor, bir daha sesimi çıkaramayacağım sanıyorum.
Vapurda bir kadın martıları kandırıyor,ekmek atacakmış gibi ellerini savuruyor havaya ama atmıyor, martılar çığlık atarken  kandırılan sanki benmişim gibi kızıyorum.
Yağmurun sesini duyuyorum, balkona çıkıp çamaşırları topluyorum, tüm şehre temiz bir koku yerleşmiş ama biliyorum yarın gene kokacak şehir.
Kendimi yağmurun altında hayal ediyorum, kollarımı kaldırıp gökyüzüne çevirmek istiyorum yüzümü, tüm sıkıntılarım yağmura karışacak belki şifa bulacağım.
İşte böyle bir ruh halindeyken  ardıma bakıp, kaybettiklerime, terk ettiklerime, özlediklerime, şimdi ne yaptığını bilmediklerime bakıyorum.
Zamanın akışını sanırım en çok bu yaşımda hissediyorum.


9 yorum:

Küçük Mucizem dedi ki...

Hasret zordur. ama yaşadığın duyguları ne güzel anlatmış bu yazı.
yine harika bir şey yapıyorsun belli. bittiği hali merak ettim. kolay gelsin Fadiş.

Derya Kuzusu dedi ki...

Fadişcim lütfen ışıklarını yak karanlıkta kalmışsın, oluyor hepimize zaman zaman, dilerim çabucak çıkarsın, işlemelerine bayıldım, üretime devam onlar bize iyi geliyor, yüzünden gülücükler eksik olmasın yüreğin ferahlıkla dolsun taşsın..

Mina dedi ki...

Fadiş, çok üzüldüm böyle hissediyor olmana :( keşke yakınında olsam. Ayrıca ne güzel işler yapmışsın böyle...

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar.

İnsan, gözlerini yakan ve burnunun direğini sızlatan anı çok iyi değerlendirmeli. Bırakın yaşarsın gözleriniz, varsın görsünler. Avazınız çıktığı kadar da bağırın varsın duysunlar. Kollarınızı açın ve uzatın yağmurlu göğe, başınızı da kaldırın ve ıslanın ta ki, ferahlayana kadar.

Selam ve dualarımla.

Gulcin dedi ki...

mevsimden mi boyle olduk biz. hepimiz birden. farkli sebeplerle benzer hislerdeyiz. cok ozluyorum bu ara fadis cok... ama isiklari yakalim deryanin dedigi gibi biz isildadikca aydinlanacak dunya. sevgiler yolluyorum sana...

LEZZETLİ SOMUNLAR dedi ki...

Yazı çok dokunaklı ama aşağı doğru kaydıkça el iişine bayıldım, tonlar tam benlik Fadişçim :)

Fadis Hertelden dedi ki...

İlginiz için, içten sözleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar. Şu sıralar çeşitli sebeplerden dolayı bloğumla ilgilenemiyorum, yakında bloğumda yazabilmeyi diliyorum. Görüşmek üzere, sevgiyle kalın.

BlogVintage Duygular dedi ki...

simdi nasilsin,iyimisin? Umarim iyisindir.. yüregimden sonsuz sevgiler gönderiyorum..

Proje Çantası dedi ki...

Kocamaaan kucakliyorum seni Fadiş' im ♥