15 Kasım 2013 Cuma

DENİZ'İN SEVDİKLERİ

Çocuklardaki hayal gücüne hayranım, hikaye üretmedeki becerilerine, anlatırken ki canlandırmalarına, defalarca ilk kez okuyormuş gibi şevkle dinlemelerine bayılıyorum, çocukları  izlemek çok büyük keyif.

Deniz'den serbest çalışma. Oğluş topladığımız deniz kabuklarını bu şekilde değerlendirmek istediğini söyledi.
Bu günlerde kitaplarda başa döndük, Nohut Oda Bakla Sofa, Limon Ağacının şarkısı,  Zogi ve Tostoraman'ın Yavrusu favori kitaplarımız. Kitap isimlerine tıklayarak kitaplar hakkında bilgi alabilirsiniz. Deniz hikayelerdeki sürprizli, ayrıntılı resimleri seviyor, akıcı dile, şiirsel okumaya bayılıyor ve Julia'nın kitaplarındaki diğer hikaye kahramanlarını başka kitaplarda görmeyi seviyor ama Arslan Sayman'ın yazdığı Deniz Üçbaşaran'ın resimlediği (resimler ayrı güzel, hikayeyle tam bütünleşmiş) Limon Ağacı'nın Şarkısı ayrı seviliyor çünkü limonu yemeyi seviyor ağaçtan toplamaya da bayılıyor.

3 yorum:

ada ve deniz dedi ki...

Çocukların dünyası cidden bambaşka. Bazen öyle bir laf ediyorlar, öyle şeyler yapıyorlar ki insan resmen dumur oluyor....Deniz'i öpüyorum:)))

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar.

Ben çocukluğuma dönüp hafızamı zorluyorum ama bu yaş grubunu hatırlayabildiğimi hiç sanmıyorum.

Hatırladığım şeyler için yaşım 6-7 ve sonraları. 3.4. ve 5. yaş zamanındaki günlerimi mümkün değil hatırlayamıyorum.

Çok iyi hatırladığım bir şey var, biz oyuncaklarımızı hep kendimiz yapardık. 4-5 yaşların hayal dünyasını merak etmişimdir hep.

Şimdiki çocuklarımız eskilere (bizlere)göre çok daha ayık ve zekiler, maşAllah diyelim. Allah nazardan ve kem gözlerden esirgesin.

Selam ve dualarımla.

Bugday Tanesi dedi ki...

Limon seven çocuğa ayrı bir hayranlığım oluyor :))