4 Ekim 2013 Cuma

SONBAHAR HALLERİ

Sabah okula gitmeden önce tirenleriyle oynarken benden söz aldı dokunmamam için:)

Bu gün kurstan sonra eve geldim, biraz halsizlik vardı üstümde kestireyim dedim tam saati kurup yatmıştım ki okuldan telefon açtılar, Deniz'in ateşi varmış, yemekte kusmuş gelip alır mısınız diye. Hemen hazırlanıp 10dk da okula vardım, tabi bende ne halsizlik ne uyku hali kaldı hepsini unuttum. Okula giderken ne zamandır bir kenara attığımız çocuk arabasını da yanımda götürdüm belki bitkin düşmüştür diye.
Oğluş beni gülerek karşıladı, yemekte kustuğunu, kıymalı börek ve elma olduğunu elmasını yediğini ama kıymalardan hiç hoşlanmayıp çıkarttığını söyledi. Eğer gerçekten rahatsızlığı varsa böyle bir şey olmuştur yoksa zaten yemek istemediği yemeği ağzına koymaz.Okuldan çıkmadan anne bana tarhana çorbası yap oldu mu, içmek istiyorum bana iyi gelir dedi.
Eve geldiğimizde annemin yaptığı mis gibi tarhanayı pişirdim, bir güzel yedi şükür.
Akşam pek bir şey yemedi, ateşini kontrol ettik aralıklarla, bir ara ateşim arttı anne dedi, bana Calpol ver geçer, baktım 37.9, ateşi 38 ve üzeri olursa ateş düşürücü veriyorum ama baktım yükselme eğiliminde verdim artık. Şimdi derin uykuda, aslında aklıma benim de çok yorgun olduğum geldi bak, hadi herkese iyi geceler. Allah rahatlık versin.


10 yorum:

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar.

Çocuk yetiştirmek dünyanın en zor işlerinden biridir. Her zaman olduğu gibi en büyük sorumluluk ve yük de hep anneye düşer. Onun içindir ki, annelerin hakkı ödenmez.

Geçmiş olsun dileklerimi iletir, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir haftasonu dilerim.

Selam ve dualarımla.

Cebimdeki renkler dedi ki...

Çok geçmiş olsun Deniz'e Fadiş.

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

Geçmişler olsun inş daha iyidir şimdi. kıyamam tedavi yöntemlerini de öğrenmiş calpol ve tarhana çorbası:)))

LEZZETLİ SOMUNLAR dedi ki...

Deniz = Aşkın sonbahar hali
Sonbahar = Gribin hortlak hali :))))))))))))) İkinizi de çok öpüyorum, geçmiş olsun Fadişçim..

Nilgün Komar dedi ki...

geçmiş olsun canım...

Fadis Hertelden dedi ki...

Recep Bey çok teşekkür ederim, anneler konusunda haklısınız ama şöyle söyleyebilirim tüm samimiyetimle, eşim benim en büyük yardımcım daha doğrusu şöyle demeli benim kadar çok çaba sarfeder bu bakımdan pek çok babadan farklı olduğunu düşünüyorum. Baba figürü figür olmaktan çıkıp gerçek bir destekçi olursa çocuğuna özgüven o çocuğa kendiliğinden yerleşiyor, mutlu bir çocuk oluyor her bakımdan.

Fadis Hertelden dedi ki...

Cebimdeki Renkler çok teşekkür ederim:)

Fadis Hertelden dedi ki...

Haticecim sorma artık yakında teşhisi de koyar oğluş:))

Fadis Hertelden dedi ki...

Serapçım sonbahar işte adı üstünde ismine kanıp sere serpe çıkıyoruz ortalığa sonra böyle oluyor. Bizim ki hala çorap giymemekte direniyor mesela:))

Fadis Hertelden dedi ki...

Nilgüncüm teşekkür ederim.