25 Eylül 2013 Çarşamba

YENİDEN DEĞERLENDİRELİM

Çocuklar bazı şeylere tutkuyla bağlanır, en çok giydiği tişört, sevdiği pijama,yastık v.s. Zamanla zevkleri, istekleri değişse de güncel olanları değerlendirmek için bir öneride bulunmak isterim.


Deniz'in giymekten hoşlandığı her daim bir numara olan dinozorlu tişörtü, dinozorlu pijaması ve daha bir kaç tişörtünün bedenleri küçük gelmeye başladı. Giysilerin üzerindeki desen ve çıkartmaları bir güzel kestim yoksa minicik şeyleri giymeye devam edecekti inanın. Şimdi onları düz renkli tişört ve pijamalara ekleme zamanı geldi.
Peki hangi malzemeyi  kullanacağım bu parçaları eklemek için ve nasıl yapacağım? Dikerek ve daha kolay bir yöntem olan yapıştırarak tabiki.

Yapıştırma işlemini tekstil yapıştırıcı kullanarak yapın ben şu sıralar üstte gördüğünüz ürünü kullanıyorum, aman dikkat kullanım talimatlarına harfiyen uyun, sağlam olsun:)

11 yorum:

Semi M.Eller dedi ki...

Güzel fikir Fadiş:)
Yapıştırıcının yanındakiler nedir?

Fadis Hertelden dedi ki...

Semicim cırt cırt bant, amerikan fermuar dedikleri şey, maksat sadece yapıştırıcıyı göstermekti fotoğrafı kesmeği ihmal ettim:)

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

ellerine sağlık eğer sık yıkanıyorsa kenarlardan bir de dikiş iyi olur aslında.

bu yapıştırıcıdan ben de çok memnun kaldım, böyle ufak tefek şeyler için tekrar alacağım yüzük kutularında kullanmıştım çok sarfiyat oldu pahalıya geldi bana:)))

AsOrTiK dedi ki...

müthiş fikir.
çocuk mutlu, siz mutlu, daha ne olsun:))

Bahar Yorgun dedi ki...

canım bizimkide sürekli diz deliyor yeni alıyorum 2 hafta sonra dizler delinmiş oluyor. Aplike de olabilir değilmi delik yerlere.. hatta ilk baktığımda keçeden yapılmış aplikeler zannettim. Ellerine sağlık iyi fikir verdin

ada ve deniz dedi ki...

Ben de bir ara sevdikleri tişörtlerden çanta falan yapmıştım. Aplike gibi dikerek. Dediğin gibi kimine o kadar bağlanıyorlar ki. Hala eskimiş (yani birine veremeyeceğim) ama güzel olan aplikeleri keser koyarım kenara....

Deli Anne dedi ki...

süpper düşünce

Tuğba Akkaya Maden dedi ki...

Çok güzel olmuş elinize sağlık.Ben de acemilikten silikonla yapıştırdım ama hem biraz kaba durdu hem de yıkayınca çıkıyor maalesef.Yeni aplike tutkalı aldım ama denemedim henüz.Siz kullandınız mı tutkulı hiç önerdiğiniz yapıştırıcı daha mı iyi oluyor?Sevgiler..

Fadis Hertelden dedi ki...

Tuğba teşekkürler. Aplike tutkalını hiç kullanmadım ama herhalde iyidir. Benim kullandığım tutkalı yüzeyin her tarafına sürmek gerekiyor bu yüzden maliyeti fazla, Hatice arkadaşımın önerdiğini yapıp bu tür büyükçe aplikelerde dikiş kullanacağım.

AdanınAnnesi dedi ki...

Harika
Bende yapmalıyım çünkü küçülen şeyleri illaki giymek için büyük krizler oluyor bu ara :)

LEZZETLİ SOMUNLAR dedi ki...

Giysilerin küçülmeleri, yavruların büyümesine dair güzel bir haber:) Ama yeniden değerlendirme fikri, benim gibi bir yemek değerlendirme gurusu için bile çok daha iyi bir haber:) Ellerine, fikrine sağlık Fadişçim. Güle güle giysin kıvırcığım :)