19 Ağustos 2013 Pazartesi

SERGİDEN NOTLAR

En son nerede kalmıştık sergide değil mi? Karaburun Kaynarpınar İskelesi'nde bu şirin yerde karanfil kokulu kadınlar el emeklerini sergilediler ve sattılar. Her bir ürün göz nuru!

Bu küçük ama şirin yerde hem tatil yapıp hem dinlenmek mümkün, çoğunlukla emekli kesimin yerleştiği bir yer, herkes birbirini tanır, çocukluğunu bilir; seneler önce burada Elemeci'de denize atlayan, balık avlayan çocuklar şimdi birer anne baba olmuş çocukları yüzüyor sularda, böyle bir manzara insana güven ve huzur veriyor. Bir gün ben de bu sakin yerin bir parçası olmak istiyorum inşallah:)Uzun süredir uğraştığım, örüp kestiğim ürünleri "Hertelden Butik 'te sergiliyor ve satıyorum ama bu sergi birebir alıcıyla buluştuğum ilk sergi oldu ve çok zevkliydi. Sergiyle birlikte en çok nelerin beğenildiği ya da en çok nelerin tercih edileceğini tespit etme imkanı da buldum.Şimdi "Mordoğan şiir dinletisi" için gerçekleşecek güne bazı şeyler yetiştirmeye çalışacağım ürettiğimde sizlerle de paylaşırım.

Özlem arkadaşımız keçelerden yaptığı işleri sergiledi ve iki gün boyunca oturduğu yerde sipariş alıp üretti, tezgahında satılacak ürün kalmadı:))


 Satılacak geriye pek bir şey kalmadı kalan üç yastığı da yazlıkta kullanmaya karar verdim oraya yakışır.Arkadaşımın şeker yeğeni ona hediye ettiğim yakayla bana poz verdi, bu yakalar gerçekten çok hoş duruyor.
Standıma gelip gelip geri dönen minik çocukları sevindirmeden edemedim,  verdiklerim bu standın sadakası olsun inşallah:)

Serginin geleneksel el emeklerini fotoğraflamak yasaktı bu yüzden uzaktan çekim yaptım, serginin en yaşlı üyesi olan 85 yaşındaki eli öpülesi kadının yaptıkları ise o kadar çok beğenildi ki kapış kapış satıldı.
ben de  ogüzel kırkyama yastıklardan iki tane alıp evime götürdüm.12 yorum:

ada ve deniz dedi ki...

Çok güzel olmuş sergin Fadiş:))) Bol satışlar güzel üretimler dilerim sana...

Semi M.Eller dedi ki...

Fadiş, çok sevindim!!!! Ne güzel bir kermes olmuş. Hangisine bakacağıma şaşırdım, hepsi çok zevkli:)
Kermesler bizim buralarda daha çok kışın oluyor. Daha doğrusu yazın pek olmuyor. Okulların açılmasıyla birlite tek tük kermesler de başlamış oluyor.
Senin için de umarım devamı gelir. Kermeslere katılmak zevkli, ben çok güzel insanlar tanıdım. Kimi zaman satış iyi olur, kimi zaman eh durumları. Ama gene de güzel bence:)

romantikbutik dedi ki...

merhaba ben sevtap(romantikbutik),ben de ramazan bayramı ve öncesi ordaydım ve hatta sanırım sizi gördüm,elinizde bir bebek yapıyodunuz sanırım, kaynarpınarda restoranın orda...yanılmıyorum değil mi?o sizdiniz..ben de her yaz ordayım hatta denize genelde 3.koy yani elemeç de giriyoruz ailemle:)iznim bayramda bitmişti sergi de sanırım bayramdan sonra oldu.orda olmayı çok isterdim .yaptığınız işleri çok beğendim..ben de elişi tutkunuyum,(romantikbutik.blogspot.com)'da paylaşmaya çalışıyorum yaptığım tek tük işlerimi,istanbulda çalıştığım için pek fazla bu işlere yoğunlaşamasam da uğraşıyorum yine de,kalbim aklım hep bu işlerle dolu.aynı frekansta olduğumuzdan eminim.ve aynı yere tutkun.. kaynarpınarı çok seviyorum ben de..kalbim orda hep..sizinle umarım tanışırız bir dahaki gelişimde..sevgilerimle..

Değmesin Yağlı Boya dedi ki...

Senin yaptığın herşeyi çok çok beğeniyorum maşaAllah Fadişim :) güzel günlerde harca kazandıklarını.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar.
El emeği, göz nuru bu güzel şeyleri hazırlayanların ellerine, emeklerine ve gönüllerine sağlıklar dilerim. Çok şirin ve güzel bir sergi olmuş. Organizasyonunda da emeği geçenleri de anmadan geçmek doğru olmaz. Onların da emeklerine ve gönüllerine sağlık ve mutluluklar dilerim.
Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

Derya Kuzusu dedi ki...

Çok güzelmiş sergi, ürettiğin herşey çok naif ve çok güzel zaten, gözümün kaldığı birşey vardı o da gitmiş anlaşılan pembe güllü kenarları pembe ip tığlı örtü, ellerine sağlık, ne güzel üretiyorsun dilerim onları değerlendireceğin daha bir çok ortamın olur Fadişcim, sevgiler..

Fadis Hertelden dedi ki...

Saadetçim güzel geçti, az miktarda ürün kaldı elimde:)

Fadis Hertelden dedi ki...

Semicim benim için ilk ama ben sevdim bu işleri, dediğin gibi pek çok insan tanıdım sergide:)

Fadis Hertelden dedi ki...

romantik butik, hoşgeldin. Ne güzel bir tesadüf keşke gelseydiniz yanıma memnun olurdum. Kurban Bayramı'nda orada olacağım inşallah, beklerim:)

Fadis Hertelden dedi ki...

Değmesin Yağlıboya çok teşekkür ederim:)

Fadis Hertelden dedi ki...

Recep Bey çok teşekkür ederim.

Fadis Hertelden dedi ki...

Deryacım hayır gitmedi, eğer hala istiyorsan hemen senin olabilir canım:)