3 Haziran 2013 Pazartesi

Okuyorum, tv izliyorum, twitter facebook takip ediyorum ve  hala bu duruma inanamıyorum. En başından beri bir yandan konunun bu noktaya geleceğinden, şiddet olacağından korktum bir yandan da "Gezi Park eyleminin" barışçıl bir ortamda biteceğini düşündüm fakat saf olduğumu kendi kendime bir kez daha kanıtladım.
Acı duyuyorum.
Özgür basın olmadığını bir kere daha gördüm.
Başımızdaki yöneticilerin acımasız, sevgisiz olduğunu bir kere daha gördüm.
Olanlara dur diyecek kimse yok mu?
Hani akil insanlar vardı Anadolu'yu dolaşan, onlar nerede?
Bugün kızkardeşimi aradım yanına geliyorum çok bunaldım dedim, oğlumu canım yavrumu babasına emanet edip.
Annemi evine çağırmış kardeşim, olanları anlatmış, annem bilmezki Halk TV falan, hayretler içinde kalmış bu nasıl olabildi diye. Siz düşünün, daha binlerce insan var böyle Halk TV den haberi olmayan, öteki kanallarda da hiç bir haber yok malum!

18 yorum:

Nesrin dedi ki...

günaydın , gerçekten bende o kadar şaşkınım ki! ne oluyor , neden kimse dur demiyor . özgürlüğümüzü elimizden almaya kalkışıyorlar resmen !
kendinize iyi bakın ! polisler bile artık bize yardımcı olmuyor! düşman kesildiler ah ah ... !

Mina dedi ki...

Tam bir hayal kırıklığı :(

Asuman Yelen dedi ki...

Hep etkilendik ve şaşkınız. Medyanın bu kadar (patronları tek tek biliyoruz ama) özgürlükten uzak olduğunu bilmiyorduk demek ki. Hür basın hikâyeymiş.
Canım lütfen oğlunu düşün ve satırlarında hissettiğim içinde bulunduğun o bezginlikten çık.
Deniz' in geleceği için olumlu bir dönüm noktası bu. Tabii sancılı.
Sevgiler...

ada ve deniz dedi ki...

Açıkcası bu eylemin bu denli süreceğini ben de tahmin etmemiştim. Ama bıçak kemiğe dayanmış demekki. Dün bizim buralarda bile tencere-tavaların sesi geliyordu. Ki pek öyle kafadan insanlar yaşamaz. Bu noktadan sonraki tek korkum insanların porovake işlere alet olması. Bunca emek boşa gider o zaman....

FADİŞ dedi ki...

nesrin sen de iyi bak kendine, kaç gündür uyuyamadığımdan sersem gibiyim, biraz adaçayı içip kendime geleceğim, oğluşum da etkilenyor bu durumdan trt de başbakanın konuşmasını dinliyordum ne diyecek diye oğlum skypeden biriyle konuştuğumu sandı görüyor mu bizi dedi hayır oğlum görmüyor dedim, çok manidar değil mi?

FADİŞ dedi ki...

minacım öyle!!

FADİŞ dedi ki...

Asuman Hanımcım doğru diyorsun, toparlanmaya çalışıyorum, hasta gibi oldum. Umarım sağduyu tekrar ayağa kalkar bu ülke için.

FADİŞ dedi ki...

Saadet ummadığımız daha pek çok şey var ama teker teker oluyor, Devrim ne diyor bu konuya, böyle anlarda insan tek başına olmak istemiyor yanında arkadaşı olsun istiyor, şu anda oğluşumla birlikteyim ve her şey normalmiş gibi yapmaya çalışıyorum, az önce annem kapımı çaldı moral olsun diye bana yaptığı reçelden getirmiş, yürümem lazım girmiycem dedi, yürümeliyim.

Hayat İzlerim, Kitap Sesleri dedi ki...

Nasıl bir hayal kırıklığı hem de inanılır gibi değil, am bizim milletçe el ele tutuşma zamanımızdır şimdi. Biz kavga istemiyoruz, savaş da istemiyoruz, hakkımız olanı istiyoruz hepsi bu.
Güzel günler görelim inşallah, sevgiler...

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar.

Evet, maalesef böyle oldu. Televizyonlar ve basın sustu. Sosyal medya coştu. Herkes karınca kararınca elinden geleni yaptı.

Bu olaylara ve bu görüntülere sessiz kalanların da canları cehenneme! Konuşmayanların ağızlarına da ampül tepmişler herhalde.

Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

aslı dedi ki...

başka kanalları insanlar böyle tanıdı.

marifet ellerimizde dedi ki...

canımm ınsallah bu olaylar en kısa zamanda bıter:((((((

sezobigo dedi ki...

fadişim bitsin artık bitsin ucu kaçmadan huzur kaçmadan ülke zaten o bu şu diye ayrılmışken ve haklı bir gösteriyken sonun tatlıya bağlansa duyarlı olunsa duyarlı olsak

FADİŞ dedi ki...

Hayat izlerim, kitap sesleri, uzun süredir halk hiç kenetlenmediği kadar kenetlendi değil mi? Bu direniş haklı bir direniş artık bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak ve şu bir gerçek ki yeni nesil hiçte düşünüldüğü gibi pasif, apolitik değil aksine okuyan, araştıran hakkını arayan bir gençlik. Dilerim kayıplar artmaz ve barışçıl bir ortama kavuşuruz. Halk insiyatifi, halkın istekleri bundan sonra dinlenir ve ulusal hazinelerimiz peşkeş çekilmez umarım. Gerçekler ortada, kimbilir bilmediğimiz daha neler oluyor ülke hazinelerimizin kullanılmasında.
Şimdi Gezi Parkta kütübane kuruldu herkes kitap getiriyor, ışıklandırıldı etrafı o kadar güzel bir şey ki, ne çok şey anlatıyor bu kütüphane.

FADİŞ dedi ki...

Recep Bey, size bir örnek vereyim, annemin gezi parkından haberi yoktu ilk günler, iki kardeş ve annem toplandık birlikte konuştuk önce ve televizyonu açtım teker teker kanalları gösterdim anneme bu yetti zaten. Ben normalde de yandaş kanalları seyreden dizi seyreden biri değilim, bundan sonra da olmayacağım.

FADİŞ dedi ki...

Haklısın Aslı.

FADİŞ dedi ki...

marifet ellerimizde, dilerim demokrasi adına doğru adımların atılmasına sebep olacak şekilde biter Gezi Parkı Mücadelesi.

FADİŞ dedi ki...

Birgülcüm Gezi Parkı bir kıvılcım oldu sanki, içimizde birikenler tek tek çıktı ortaya.Haklı bir eylem başladı başlamasına ama şimdi de hadi sustur bakalım halkı, susup susup sıkarsın ya kendini sonra boşaltıverirsin içindekileri işte öyle bir şey.
Dilerim her şey düzelir ve sağduyu sahibi bir yönetici ciddi bir girişimde bulunup insanlara net bir şekilde sizi anlıyoruz, siz varsınız ve siz haklısınız çünkü halksınız der.