16 Aralık 2012 Pazar

PAZAR ÇALIŞKANLARI (Yerli Malı Şapkası, kağıt uçak ve kağıttan ağaç)):Deniz ve arkadaşları yarın Yerli Malları Haftası'nı kutlayacak, onun payına 2 kg mandalina düşmüş bir de her çocuk ailesiyle birlikte şapka yapacakmış eh biz de yaptık kıyısından köşesinden, eskiden olsa saatlerce boyanın kağıdın içinde kendini kaybeden çocuk artık 10 dk zor durabiliyor masada, bunu kreşte fazlasıyla etkinlik yapmalarına bağlıyorum bir de evde sadece oyun oynamak ,özgür takılmak istiyor.
Nerde kalmıştık yerli malı demiştik, biz ne kadar sahip çıkıyoruz kullanıyoruz yerli malını orası epey tartışılır!
 Biz yine de adet yerini bulsun diye şapka değilde taç  yapmaya çalıştık. Çizip boyadığımız meyveleri penye kumaş üzerine yapıştırdık (kumaşla etek yapmayı denemiştim ama güzel olmayınca parçala parçala bu kadar kaldı geriye).
 Böylelikle penye bant üzerinde meyvelerimiz de hazırlandı.

Hımmmm fena olmadı ama bir türlü başında denemesine razı edemedim, yarın öğretmeni bir güzel bağlar.
Evin baba kişisi bizim harıl harıl çalışmamızdan etkilenmiş olmalı ki Deniz'e daha önce söz verdiği kağıt uçakları yapmaya başladı.


Sağdaki uçak güzel uçuyor:)
Bu iki ağacı üç gün önce  Denizle birlikte yaptık, soldaki kar yağmış ağaç olup Deniz tarafından tırtıklanmıştır. Malzemeler: tuvalet kağıdı rulosu, tırtıklanmış peçete ve kağıt havlu rulosu.

3 yorum:

birdelisevda dedi ki...

Ne güzel hatıralar bırakıyorsunuz yazarak Deniz'e:)

FADİŞ dedi ki...

Teşekkürler birdelisevda:)

Semi M.Eller dedi ki...

Yerli Malı Şapkası çok değişik olmuş. Çok güzel:)
Bizimkiler sadece evden bir şeyler götürdüler, hep birlikte yemişler.