31 Aralık 2012 Pazartesi

2012' Yİ GERİDE BIRAKIRKEN, MUTLU YILLAR!
2012 çok çalkantılı geçti bizim için hala da devam ediyor bu durum, bu çalkantının 2013'te biraz durulmasını diliyorum Rabbimden. Zor bir yıldı pek çok  insan için...
2013 insanlık için yüz güldüren bir yıl olur inşallah,
Söylenecek çok şey var ama kelimeler boğazıma diziliyor sadece göz yaşlarım dökülüveriyor o da dökülmese herhalde çatlar insan.
İlk defa bu kadar açık ediyorum kendimi:)
Çok ironik bir durum bu, her ne kadar blogta olduğum gibi görünsem de genelde hüzünlü, sıkıntılı yönümü pek yansıtmamaya çalışırım çünkü benim için blog motive edici bir yer, bloğumu bir ağlama duvarı olarak görmüyorum, bu blog, güzellikleri kaydetmek için, oğluşumun büyümesini tekrar tekrar yaşamak için, onun bana öğrettiklerini, bana kattıklarını kendime tekrar tekrar hatırlatmak için var. Kendimi iyi hissetmek için paylaşma ve üretme isteğimi kamçılamak için var.
Paylaşmak dedim, benim için paylaşmak önemli, maddi manevi paylaşmak, bir dilim ekmeğin varsa yarısını vermek, gülücüğünü vermek, hatır sormak, kucaklamak, tüm insani duygularını içinde tutmadan olduğu gibi vermek, rol yapmadan, içten gülmek, nasılsın demeyi esirgememek, selam vermek....
2012 aynı zamanda çok verimli de geçti benim için, daha net belirledim ileride ne yapmak istediğimi Allah ömür verirse inşallah.
Bez bebekler, yastıklar, süsler..... ve daha pek çok şey yaptım ve son ay bir blog bile açtım, hertelden butik var artık bir de,benim küçük sanal tükkanım,  seneye daha belirgin bir tema üstünde çalışacağım inşallah daha çok 0-3 yaş çocuklar için, işte bu çok motive edici oluyor bana, aklımda bir  şey daha var ama bu da sürpriz olsun, bunun için bir kaç blog arkadaşımdan da fikir alacağım bakalım.

2012 de bize neler olmuş bir bakalım:
Güzel güzel çalışırken şirket sektör değiştirme karar almış ve çalıştığımız iş yeri kapanmıştı, karı koca işsiz kalmıştık.
Sonra tekrar eski çalıştığımız firma ile  başka bir projede çalışma kararı aldık ve Samsun'a taşındık.
Deniz sevgili teyzesi Nezoştan ayrılmak zorunda kaldı, kreşe başladı, tüm çevresini değiştirdi biz de.
Samsun'a geldik geleli faranjit, bronşit ailecek peşimizi bırakmadı umarım seneye daha alışmış olacağız bu nemli havaya derken biz yine bir belirsizliğin içine girdik yine iş durumunda bir belirsizlik var ama Allah biliyor tabi, hayırlısı inşallah diyor ve bu konuyu da kapatıyorum.
Güzel şeyler de oldu tabi olmaz mı ağaç dede ve nineyle ve anneanne ve dedeyle uzun bir tatil geçirdik, onlarla birlikte olmak çok tatlıydı Allah onları başımızdan eksik etmesin inşallah, kardeşlerimle, arkadaşlarımla zaman geçirme fırsatı yakaladım, Samsun'da da çok iyi komşularım oldu, iyi filmler izledim, kitaplar okudum, çocuk olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu tekrar tekrar idrak ettim, oğlumla oyunlar oynadım, uykudan önce sohbetleri yaptım, eşimle uzun yürüyüşler yaptım, gezdim, açık havada çaylar içip, ayağımı denize soktum, deniz kabuğu topladım, fotoğraf çektim, dondurma bağımlısı oldum, kilo aldım ve son günlerde tekrar beslenme düzenimi düzeltme kararı aldım:)
Bir de kendime bir mesajım olacak, açıp açıp okurum artık:)

BU DÜNYANIN GEÇİCİ OLDUĞUNU UNUTMA FADİŞ, ZOR GÜNLER GEÇER, BU HAYATTA HERKESİN RIZKINI ALLAH VERİR, SEN ÇALIŞMAYA ÜRETMEYE DEVAM ET, İYİ BİR İNSAN OLMAK İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞ, OĞLUNUN ÇOCUKLUĞUNU YAŞAMASINA KATKIDA BULUN, ONU DESTEKLE, EŞİNİN KIYMETİNİ BİL O BİR TANECİK SEVDİCEĞİN SEN DE ONUN, SEVGİ KAYNAĞIN HEP FOKURDASIN, DURMADAN PAYLAŞ BİR VARSA YARISINI VER, PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR NİMET.


YENİ YILDA TÜM DİLEKLERİNİZ GERÇEKLEŞSİN İNŞALLAH, İNSANLIK, DOĞRULUKTAN AYRILMASIN...

18 yorum:

ada ve deniz dedi ki...

güzel dilekler..Ne denilebilirki bunca söze....Eşimle, Denizle musmutlu bir 2013 dilerim:)))))

Deli Anne dedi ki...

canım Fadişim... Rabbim hakkınızda en hayırlı ve en gönül ferahlatıcı olanı versin. seni seviyorum arkadaşım.iyi seneler

Yüreğimdeki yağmurlar dedi ki...

Sevdiklerinizle birlikte huzurlu,mutlu, sağlıklı yıllar dilerim sevdilerimle..

Nesrin dedi ki...

mutlu huzurlu yıllar .) umarım bu yıl tüm olumsuzluklar geri de kalır ve yepyepni yenilik mutluluk yaşarsın! öpüyorum sizi

Pie Kurabiye dedi ki...

Yeni yılın tüm üzüntü ve sıkıntılarını yok etmesini,mutluluk,hzur getirmesini diliyorum.Güzel paylaşımlarını bekliyorum.

Kaspara dedi ki...

Happy new year to you too, Fadis!
So fun that you are from Turkey! I haven`t many readers from your country.
I have by the way been in Turkey three times on holiday and enjoyed it.
Hugs from Kaspara and Norway

KAMİKAZE dedi ki...

Ne güzel anlatmışsın Fadişcim.Umarım bu sene dilediğinden çok daha iyi geçer.Yüzünüzden gülümseme,kalbinizden sevgi eksik olmasın.ailen ve tüm sevdiklerinle sağlıklı,mutlu,huzurlu nice yıllar diliyorum.Allah sevdiklerini başından,seni de onların başından eksik etmesin.çook öptüm:)

D`P dedi ki...

Mutlu ve dileklerinizin sizi tatmin edecek ölçüde gerçekleştiği bir yıl geçirmenizi dilerim!
! •• Değerlendiriyorum ve Paylaşıyorum •• !

Elif'in Terazisi dedi ki...

Fadiş, çok içten bir yazı, dileklerin gerçek olsun inşallah, mutlu yıllar diliyorum:)

aysema dedi ki...

Mutlu yıllarda iyiden güzelden doğrudan yana olan tüm dileklerin gerçekleşsin. Yavruyu öpüyorum...

nefooo dedi ki...

MUTLU YILLAR.HER ŞEY GÖNLÜNÜCE OLSUN :)

Bizden dedi ki...

sağlık,huzur,mutluluk dolu,gelenin gideni aratmayacağı bir yıl olsun...Tüm güzel ve hayırlı dilekleriniz sizinle olsun...

FADİŞ dedi ki...

Sevgili arkadaşlar çok teşekkür ederim yeni yıl mesajlarınıza, bu pozitif bir etki yarattı üstümde, yeni yıl güzelliklerle dolu geçsin:)

BAHAR dedi ki...

sizede sağlıklı ve mutlu bir yıl dilerim
baharmasali.blogspot.com

Gulcin dedi ki...

fadis sen herseyin en guzelini yazmissin zaten. ben de sana cevap yazarken daha bunlari okumadan 2012 sizin icin degisiklikler yili oldu umarim 2013 guzellikler getirsin demistim. Yine tekrarliyorum dilegimi umarim size en guzellerini getirsin. Sen oyle pozitif bir insasin ki umuyorum o duygularin hep artsin etrafini kusatsin. Iyi ki varsin buralarda.
Nice guzel yillara
sevgiler

FADİŞ dedi ki...

Gülçincim, iyi ki blog yazıyorum iyi ki seni ve daha pek çok değerli insanı tanıma fırsatı yakaladım. Çok teşekkür ederim.

FADİŞ dedi ki...

Bahar, teşekkür ederim, iyi yıllar:)

BlogVintage Duygular dedi ki...

Dilerim bu sene geride kalan senenin bıraktığı üzüntülerin üstünden mutluluk silgisiyle siler. İnşallah Allah gönlünüze göre verir Fadiş. Sağlıklı,mutlu nice yıllara..