9 Ekim 2012 Salı

DENİZ HALİ- EV HALİ

Bir anne,
bazen ne yapacağını nasıl tepki vereceğini bilemeyen bir anne.
Deniz odasında ağlıyor şimdi, düşünmeye gönderdik onu, sebep, ölçüsünü bilemediği gücüyle annesine yumruk atması, bir an nefessiz kaldığımı söylemem gerek, tam boğazıma geldi yumruğu. Çocukların güçlerinin farkında olmadığı bir zamanda Deniz; özellikle yumruk atmak için yönelmedi bana, oyun oynuyorduk yastıklarla hoplayıp zıplıyorduk Deniz el kol kareketi yapıp dövüşür gibi yapıyordu.
Yarın öğretmeniyle konuşacağım, okulda arkadaşlarından biri mi böyle davranıyor diye,
ya da gözden kaçırdığımız bir çizgi filmde mi gördü bu hareketi!

Dün bu haldeydik afacanla.

Uykudan önce atraksiyonları:)

Hala oyun oynama derdinde, okuldan eve döndüğünde evde ne yapacağının planlarını çoktan yapmış oluyor.

Bir de odasını bu kadar dağıtmasa ya da dağıttığında toplasa!
E bu ne şimdi, kim toplayacak burayı!
Ama çok uykum var anne.
Sonuç: iki masal, bir lovely baby cd si eşliğinde bir bardak süt ve uyku.


Her zaman işe yaradı:)


17 yorum:

Nesrin dedi ki...

afacan !! geçmiş olsun diyorum size ...

FADİŞ dedi ki...

Nesrincim sağol, geçti ama ilk anda bir şok geçirdim.

BlogVintage Duygular dedi ki...

Gecmiş olsun. Mutlaka sonradan Deniz de üzülmüştür..

FADİŞ dedi ki...

Sağol canım, üzülmez mi beni öyle görünce çok üzüldü ama gücünün farkında değil işte,
yaptığının canımı acıttığını anlattık, anladığını sanıyorum, bi daha yapmıycam anne, özüy dileyim dedi hisli hisli kıyamam.

ada ve deniz dedi ki...

En masum çizgi filmlerde bile şiddet var şimdi. Biz de çoğunu yasakladık-yasaklıyoruz ama kaçak oluyor arada sırada. Bir de ne kadar sen engellesen de çocuk görüyor. Mesela bizim eve silah vb oyuncak asla alınmadı. Ama Deniz eskiden beri legolardan da olsa yapıp oynadı hep....

moriçe dedi ki...

imsan çok üzülüyo, bilerek isteyerek yapmıyolar ama gene de üzücü. bizim büyük deniz ( iki denizimiz var bizim:)) 2 yaşına yakınken vurma huyu edinmişti. çok şükür geçti ama demekki zaman zaman olabiliyor. bakalım daha neler görücez.

Nesrin dedi ki...

tabi hiç beklenmedk bir durum olunca insan şaşırmıştır

uğurböceği dedi ki...

evet benimki kız oda gücünü bilmiyor.kardeşine yükleniyor.söylüyoruz ama çocuklar işte.

Nilhan - Küçük Mucizem dedi ki...

Bizim odamız hiç böyle dağılmadı. bu sanırım benden kaynaklanıyor.Dağınıklığa tahammülüm olmadığı için maalesef kızımda oyuncaklarıyla oynama hevesi bırakmadım.

Guven dedi ki...

Çocuklar,uyurlarken çok daha güzeller :))

dikisdersi dedi ki...

sonuç okulda birisimi vuruyormuş çi<gi filmlerden mi görmüş fadiş merak ettim ?senin ki geçmiş ,ama okulda biri yapıyorsa devamlı yapacaktır .

FADİŞ dedi ki...

Öyle gerçekten, dikkat ediyoruz ama gözden kaçıyordur muhakkak.

FADİŞ dedi ki...

moriçe, Allah hayırlısını göstersin inşallah. Bazı şeyleri yaşayarak öğreniyoruz işte. Zamam zaman oluyor, bir de erkek çocuklarının iç güdülerinde var sanırım itişip kakışmak bunu yaparken de bazen sert olabiliyorlar, güçlerinin farkında değiller.

FADİŞ dedi ki...

uğur böceği, böyle bir şeye kalkıştığında ellerini sıkıca tutup vurmasını engellemek ve sen böyle vurunca canım acıyor ya da canı acıyor, yapma sana da aynısı yapılsa canın acır demek gerekiyor.

FADİŞ dedi ki...

Nilhancım inan benim de dağınıklığa tahammülüm yok ama her zaman bir müddet bu şekilde dağınık kalmasına izin veriyorum sonra toplama toplattırma çalışmasına başlıyoruz, sık sık odanı topla toplayalım diyorum, iş oyuncaklarını bulamamaya kadar gidiyor sonra neden bulamıyorsun diyorum çünki odam çok dağınık anne diyor bir de kereta, güler misin ağlar mısın?

FADİŞ dedi ki...

Güven, evet uyurken ki halleri bir başka, dinlenme anları bizim için:))

FADİŞ dedi ki...

dikiş dersi, yok neyseki böyle bir şey. İlgin için sağol canım. Sanırım parkta gördü itişip kakışanları ya da tv de ne bileyim belki de tamamen iç güdüsel. Artık kesti yapmayı çok ısrar ettik canımı acıtıyorsun yapma diye şimdi biraz sert bir hareket yapsa bi daha yapmıcam özür dilerim anne diyor kerata:)