7 Haziran 2012 Perşembe

SAKİN BİR GÜN

Bu gün kreş gezilerimize başladık, ilk olarak apartman yöneticimizin bahsettiği kreşe gittik, bir apartmanın zemin katında bulunan kreş fazlasıyla rutubetliydi ve konuşmamızı kısa kesip hemen kreşi seçeneklerimizden çıkarttık.
İlk kreş gezisinin ardından gözlükçüye uğradık ve bana yeni bir gözlük sipariş ettik gözlük bana  pahalıya maloldu malesef :( Beni rahatsız ettiği için yedek olarak kullandığım gözlüğün numara kontrolü yapılırken odağının yanlış belirlendiği tespit edildi, bu durumda ben doktoruma mı gözlükçüme mi kızmalıyım bilemedim. Yeni gözlükçüm çerçeveyle biraz oynayarak elinden geleni yaptı, malesef bu gözlükle cumartesiye kadar idare etmek zorundayım:(
2. kreş gezisini gözlükçümüzün tavsiye ettiği Neşe Erberk Kreşi'ne yaptık. Kreş üç katlı olup doğal çim kaplı geniş bir bahçeye sahip, bahçede bir oyun parkı mevcut ve çocuklarla birlikte yetiştirdikleri bir domates bahçesi de var. Merdiven korkulukları kalın tahtadan ve aralıkları çok dar her katın giriş ve çıkışlarında emniyet kapısı mevcut ama yine de öğretmensiz olarak çocukların katlar arasında tek başına dolaşmalarına müsade edilmiyor.
Kreşte oyun odası, yabancı dil odası, yemekhane, uyku odası, dans ve müzik odası mevcut. Çocukların havalar yağmurlu olmadığı sürece muhakkak dışarı çıkarıldıklarını havanın durumuna göre giydirilip bahçede aktivitelerini yaptıklarını, uygun zamanlarda kreşin hemen karşısında bulunan kumsalda vakit geçirdiklerini öğrendik. Yüzme kursu mevcut, çevrede bulunan hayvanat bahçesi, müze, tiyatro ve benzeri gezileri mevcut, yemekleri kendi bünyelerinde pişiyor (mutfaklarını kontrol ettim).Deniz kreşe girer girmez hemen odalara daldı, tırmanma duvarı dahil her şeyi denedi, öğretmenlerden biriyle oyun odasında vakit geçirdi arada bir müdürün odasına gelip bizi kontrol etti orada olduğumuz sürece okulun oyuncaklarıyla oynayıp diğer çocukları izledi.
Kreş hakkında ilk izlenim olumlu, daha sonradan aklıma gelen soruları da telefonla soracağım.
Bugünlük kreş ziyaretlerini kesip Mc Donald'sın oyun alanında uzunca bir süre takıldık o yorgunlukla Deniz saat 19'da uyuya kaldı ve gece acıkma ihtimaline karşı uykusu bölünmesin diye süt içirdim.
Şimdi bu yazıyı yazıyor bir yandan da papaz erik lüpletiyorum.
Herkese iyi geceler:)

12 yorum:

Nesrin dedi ki...

ohhh afiyetler olsun :)anlattığına göre gayet güzel bir kreşe benziyor sevindim bak buna :)

alisnur dedi ki...

İçine sinecek güzel bir kreş bulursun insallah. ben de bakıcıyla mı kreşle devam etsek kararsızım su durumda. hayırlısı bakalım.
sevgiler

Adanın Annesi dedi ki...

Afiyet olsun Fadiş Abla, muhtemelen olmuştur.
Deniz için çok sevindim hayırlısı olsun. İnan okurken ben bile olumlu baktım kreşe :)

canan beycan dedi ki...

Fadişcim inşallah istediğin özelliklere sahip bir kreş bulursun.Önemli bir konu.İnce eleyip sık dokumak gerekiyor.Sevgiler..

Sevgi dedi ki...

fadişim afiyet olsun.. son kreşi bende tuttum.. hayırlısı olsun deniz oğlan için..

Cebimdeki renkler dedi ki...

İnşallah içine sinen bir kreş bulursun Fadiş'cim.

FADİŞ dedi ki...

Teşekkür ederim Nesrin, bu gün iki kreş daha gezdik anlatacağım:)

FADİŞ dedi ki...

alisnur, bulacağız umuyorum. Sizin için de hayırlısı olsun:)

FADİŞ dedi ki...

Sağol canım. Kreşin yeri ve öğretmen sayısının fazla oluşu ve her sınıfın 15 çocuktan oluşması güzel.

FADİŞ dedi ki...

İnşallah Canan, bu gün iki müdür dinledim ve inan kafam karıştı, bizim çalışma saatlerimiz uzun Deniz'in kreşte tam gün kalması gerekiyor, bakalım hayırlısı:)

Semi`nin Mutlu Elleri dedi ki...

Anlattığın kreş iyi duyuluyor, en azından sana karşılaştırmak için iyi bir örnek olur.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar,

Kreş deyip geçmemek lazım. Gerçekten çocuklarımız için en doğru kreşi arayıp bulmak gerekiyor. İnşallah gönlünüze göre doğru bir kreş bulursunuz.

Selam ve dua ile.