29 Mayıs 2012 Salı

5.5 ÇOK ERKEN İMZA KAMPANYASI


Begüm Tandoğan ve Blogcu Anne Elif  bir imza kampanyası başlatmış, yüreklerine akıllarına sağlık. Bu imza kamyasına destek verin, bu adresi ziyaret edip imzanızı atın. 

5.5 çok erken, eğitim kadrosunun yeterli olduğunu düşünmüyorum ve okulların alt yapısının hazır olmadığını düşünüyorum. Yeni nesil deneme tahtası olmamalı, çocuklarımız çok değerli her biri geleceğimizin garantisi olacak, lütfen bir kez daha düşünün ve halka kulak verin.

4 yorum:

ada ve deniz dedi ki...

Fadiş bence çok çok gç kalındı. Vakti zamanında kimse destek vermedi tepkilere. Biliyorsun birlikteydik Konak'ta kaç kişi vardı ki. Malesef atı alan Üsküdar'ı geçti. Adamlar bu kadar ilerledikleri bir projeden geri dönmezler artık...
Yine de imzamı atmaya gidiyorum. Çünkü kesinlikle bu sistem çocuklarımızı mahvedecek:((

annemahsustan dedi ki...

sabah kahvaltı da, anneme 3 yaşındaki oğlum için, ramazan sonrası kreşe verelim diye muhabbet ettik. Daha doğrusu ben dedim. Annem de ki tepkiyi görmeniz lazımdı. Annem Almanya'da anaokulu öğretmenliği yapmış. Allahtan çok şanslıyım ki çocuklarıma annem bakıyor.
3 yaşındaki çocuk zorunlu olmadıkça okula gitmez, dışarda çayırda çimende koşturur/muş. 5 yaşında kreşe gider, 6 yaşında da anaokuluna gider/miş. 5 yaş öncesinde de istenirse sportif faaliyetler yada oyun grupları için kreşlere götürünebilirler/miş.
Bizim başımızdakiler napıyor. 5 yaşında ki süt bebelerini okula /ilkokula başlatmak istiyorlar.
Kim ne derse desin, asla çocuğumu 6,5/7 yaşından önce okula göndermeyeceğim, varsın geç başlamış olsun...

ozgrkdn dedi ki...

Merhaba,yazılarınızı son günlerdeki telaşımdan atlamışım,biraz geç olsa da yorumsuz da geçmek istemedim.Ben bu 5,5 yaş olayına karşı değilim.Kızım 4 yaşını bitirdikten 1 hafta sonra ilkokula başlamıştı.Evde yavaş yavaş okumayı sökmeye ve ana okulundan sıkılmaya başladığı bir dönemde kanun izin verdi ve kayıt yaptırdık.Şu anda 30 yaşında ve asla pişman olmadım.Okullarını hep başarıyla bitirip,ikinci bir fakülte eğitimi şansı da yakaladı.Bence Japonya da güzel bir örnek,orada annesi Japon olan bir yeğenimiz var,4 yaşında okuma yazma öğrendi ve okula devam etti,şu anda çok başarılı bir işadamı.Ben kısacası oldukça sıcak bakıyorum bu olaya.Size de kolay gelsin şekerim:))

Adsız dedi ki...

sizin güzel sonuc buldu diye herkesin öyle olacagı sonucunca varılmaz