11 Ocak 2012 Çarşamba

YEŞİL BERESevgili Nazan'ın blogunda incelediğim bere tam bana göreydi, tarifini okuduğumda hemen başladım örmeye, örmesi kolay sökmesi çok zevkli, ortaya çıkan sonucu ise ben çok sevdim. Detayları öğrenmek için Nazan'ın bloguna tıklayın, hemen örün.

19 yorum:

suna'dan denemeler dedi ki...

günaydınlar Fadiş'cim ellerine sağlık bere çok güzel olmuş rengine de bayıldım. çok hevesleniyorum ama hem vaktım yok hem becerim :( vakti insan isterse yaratır ama yapabilirmyim acaba? dur bi denemeye çalışayım özendim vallahi

ada ve deniz dedi ki...

ellerine sağlık çok güzel olmuş. Ben de görünce yapayım dedim ama elime bu sıralar örgü alasım yok.
Şu soğukta sıcacık kullan bereni....

FADİŞ dedi ki...

Suna'dan denemeler, hemen dene bence çok kolay bir örgü, benim gibi tembeller için birebir ben ikincisine başladım bile:)

FADİŞ dedi ki...

Sadetçim kendime örmedim canım, Van'daki çocuklar için:)teşekkür ederim. Bence dene çok zevkli.

MELTEM dedi ki...

yeşil en sevdiğim her tonuna ayrı bittiğim bir renk,içimi açtın sabah sabah..gle güle giy keşke örebilseydim keşkee

Sezo bigo dedi ki...

ben bu modeli kazak için yapmıştım birkaç sene önce nasılsa kolay deyip yapmıştım.hiç giydim mi diye sor .ııhhhh yok :))
seninkin çok güzel olmuş rengide şahane.

FADİŞ dedi ki...

Meltemcim çok kesin demişsin örmeyi denedin mi? yapamadın mı yoksa öğrenmeye fırsatın mı olmadı amaaaan boş ver sen de örmeyiver.

FADİŞ dedi ki...

Sezo bigocum çıkan sonuç hoşuna gitmedi mi beğenmedin mi? Kazağı merak ettim şimdi ben aynı örnekle atkı da öreyim diyorum.

Elif dedi ki...

Fadiş on parmağında on marifet lafı tam senin için söylenmiş olsa
gerek :)
Çok güzel olmuş ellerine sağlık.

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

ellerine sağlık canım benim de favorim oldu bu model ama hala fırsat gelmedi:)

birtutamkekik dedi ki...

renge bayıldım fasişim:)
sağlıkla kullansın şanslı sahipleri:)..
emeğine sağlık..
sevgiler canım..

Proje Çantası dedi ki...

Ah, nihayet bana cevap verecek birini buldum. Bu örgüyle ilgili Derya Baykal' ın facebook sayfasına yazan herkese sordum, cevap gelmedi. Fadiş' im, şimdi söküyorsun ya ve lastik kalsın, başı sarsın diye bir yere gelince sökmeyi durduruyoruz ya. Peki zamanla bu sökülme devam edip gitmez mi yoksa onu sabitleyecek birşey mi yapacağız? Hı?

Proje Çantası dedi ki...

Fadiş, sana mail atmıştım 'facebook' başlıklı. Gördün mü?

MELTEM dedi ki...

sadece sağ tarafla düz deniyor herhalde onu biliyorum o kadar beceriksizimm kısacası

FADİŞ dedi ki...

Meltemcim düzü biliyorsan tersi de örersin canım, biraz gayret zamanın varsa dene, güzel terapi oluyor, ör sök ör sök:)

FADİŞ dedi ki...

Proje Çantası, pek anlatmayı beceremem ben örgüyü, aslında Nazan güzel anlatmış, şöyle efenim: 33 ilmek alıyorsun horoşa örüyorsun istediğin boyuta kadar, sıra örgüyü kapatmaya gelince önce 8 ilmeği kapatıyorsun bildiğin gibi sonra bir ilmek boş bırakıp bir ilmeği kapatıyorsun bu şekilde bütün örgüyü bitiriyorsun. bitti. Sonra boşta bıraktığın ilmekleri örgünün sonuna kadar söküyorsun her hani bir şey yapmana gerek yok daha fazla ileriye gidemez, file gibi bir görüntü oluyor bilmem anlatabildim mi aslında örgünün üzerinde göstermek en iyisi.

Sezo bigo dedi ki...

yokk çok beğendim ama nedense kısmet olmadı sonra annem onu söküp bizim ufaklıklara yelek örmüştü:))

Nazan dedi ki...

Ellerine sağlık Fadiş.Rengi çok güzel olmuş.Bu günlerde leyla gibiyim, görmemişim postunu .Yardımcı olduğuma çok sevindim.İyi günlerde kullan..

FADİŞ dedi ki...

Nazancım anlıyorum seni ve tekrar başınız sağolsun diyorum, ilk defa bir blogta örgü görüp onu anladım ve yaptım inanır mısın, solak olduğum için biraz zor örnek çıkartırım ben, teşekkür ederim tekrar bu örneği başka yerlerde de değerlendireceğim, bu örnekten biraz daha bere öreyimde ondan sonra:)