5 Aralık 2011 Pazartesi

KAPLAN DAĞ RESTAURANT

 Köy yolu
Sarının her tonunu orada bulabilirsiniz, yürüyüş yapmak isterseniz bir patikası da var.

Kaplan Dağ Restaurant bizim için önemli bir yer, biz bu yeri keşfettiğimizden beri 11 yıl geçmiş ve 11 yıldır yıl dönümleri, doğum günleri, iş yemekleri hep burada yenir, misafirler burada ağırlanır. 11 senede lezzetinde bir değişiklik oldu mu diye soracak olursanız buna hayır diyeceğim. Mesela meşhur soğanlı köftesinin tadı hep aynı ve benim değişmez menüm. Nohut mayalı kızarmış ekmek, lalengi, patlıcan balığı da denir (bir çeşit patlıcan kızartması), karışık kızartma, meşhur keşkek, geleneksel Tire köfte, et yemekleri, mevsimine göre çeşit çeşit mezeler, temiz hava, güler yüzlü hizmet, otantik bir mekan temiz işletme.
 Mevsimin kabakları, yeni asılmış kurutulmakta.
 Tavandan bir kesit, tekerleğin böyle kullanılması çok hoşuma gidiyor.
Su kabağından bir aydınlatma.

Mezelerin bir kısmı:)
Meşhur karışık kızartması:)
Daha fazlasını öğrenmek için web sayfalarını ziyaret edin.

10 yorum:

Nilhan - Küçük Mucizem dedi ki...

ama açım ben ya. şu bir tabak kızartma ile bir pideyi rahatça indirebilirim mideme :)

FADİŞ dedi ki...

Nilhan- Küçük Mucizem, tam öğle yemeğine denk geldi değil mi, hadi gel gidelim Kaplan'a:)

Gulcin dedi ki...

tam da ben izmire gelmek uzereyken hemen babama soyleyeyim de programaimiza alabilir mi burayi da baksin. sagolasin Fadis :)

FADİŞ dedi ki...

Gülçincim, ne zaman geliyorsun İzmir'e , vaktin olursa görüşelim tabi hafta sonu olursa çok iyi olur, Tire'ye gelirseniz haberim olsun, eğer İzmir'de zaman geçireceksen İzmir'de de görüşebiliriz, ne güzel olur:).

Guven dedi ki...

Her şey güzel görünüyor:))

Gulcin dedi ki...

Aralik sonu geliyoruz Fadis bakalim ne kadar kalabilecegiz. Tabi o tarafa gelirsek mutlaka haber veririm. Oyle uzun zaman oldu ki gelmeyeli bu sefer garip bir heyecan icindeyim inan. Sanirim mutluluk boyle bir sey degil mi :)

FADİŞ dedi ki...

Mutluluğun daim olsun Gülçincim, iyi tatiller sana o zaman, zaman senin için ağır aksın tatilde, doya doya gez gör sevdiklerini:)

Gulcin dedi ki...

:) tesekkur ederim o tarafa gelirsek buradan haber veriyorum o zaman ben mutlaka :) sevgiler

FADİŞ dedi ki...

Beklerim, sevgiler canım:)

FADİŞ dedi ki...

Güven, güzel gerçekten, doğanın korunduğu yerler güzel oluyor restaurant ta doğanın bütün yeşilliğin tam ortasında bir yanı vadi bir yanı ceviz ağaçları kestaneler, zeytinler:)