6 Aralık 2011 Salı

DENİZ KİTAPÇIDA


Deniz'i özgürce saldığım yerlerden biri kitapçılar hele bir de okuma bölümü varsa değmeyin keyfime.

14 yorum:

suhuba dedi ki...

Off negüzel. Okumayı sevecek :)

FADİŞ dedi ki...

suhuba, şimdilik seviyor umarım hep böyle devam eder:)

Gulcin dedi ki...

boyuna gore kitapligi da bulmus :)

ada ve deniz dedi ki...

Benim de çok dikkat ettiğim bir şey bu Fadiş. Kendim almaktansa onların kitapların arasında dolaşarak beğendiklerini seçmesi daha doğru geliyor. Gerekeni biz ayrıca alıyoruz zaten. Çocuklar kitap kokusunu tanısın ama dimi:))

FADİŞ dedi ki...

Gülçincim, bir havaya bürünüyor, ellemeyin dokunmayın der gibi biraz, çok mutlu oluyor kitapların arasında dolaşırken bazen gözü oyuncağa falan kayıyor ama genelde kitapları karıştırıyoruz böyle:)

FADİŞ dedi ki...

ada ve deniz, ilgisini çeken, seçtiği bir kitabı alıyorum muhakkak biliyorum çünkü uzun süre uyku kitabı olacak, işime geliyor, sonra etrafındakilere ben aldım diyor:)

Nilhan - Küçük Mucizem dedi ki...

ben şimdilik salamıyorum. yoksa gördüğü bütün kitapları almak istiyor:)

FADİŞ dedi ki...

Nilhan-Küçükmucizem, Deniz'in seçtiklerine he he diyorum, en sevdiği bir tanesini alıyorum, şimdilik sorun yok:)

Semi`nin Mutlu Elleri dedi ki...

Çocukların kitaplarla haşır neşir olması güzel!
Benimkiler de böyle, ancak iş okula başlayınca değişti. Büyük oğlum özellikle, küçükkken tapardı kitaplara, şimdilerde sıkılarak okuyor. Bunda en büyük etken tabii okuldan okuması için verilen kitaplar. Takip ediliyor, aylık okuma listeleri falan var. Kasıyor benimkini bunlar:) Ufaklık henüz seviyor, okuma yazmayı yeni öğrendi ve ne görse okumaya çalışıyor haliyle:))

FADİŞ dedi ki...

Çocukların kitap okumaktan sıkılmayacağı bir eğitim sistemi var mı acaba büyük oğlunuz muhtemelen kendi seçtiği kitapları hala zevkle okuyordur ama iş görev haline gelince farklıdır tabi.Yeni okumayı sökmüş bir çocuğun heyecanlı okuyuşunu seyretmeye ise bayılırım, ne güzel:)

LEZZETLİ SOMUNLAR dedi ki...

Allah kıvırcığımı benim oğlum gibi olmaktan korusun:) 4 yaşında okumayı söküp ortaokula kadar torba torba kitap okuyan çocuk, bir koptu ki sorma. Şimdi üniversitede gazetecilik okuyor da mecburen klasiklere falan meylediyor biraz. Aman okumayı sevsin Fadişim..Mıncırıyorum onu:)

FADİŞ dedi ki...

LEZZETLİ SOMUNLAR, kararını bilir umarım ve bir ömür boyu kitapları sever, 4 yaşında okumayı söken çocuk okula başladığında epey sıkılmış olmalı, onun için zor olmuştur.

nil dedi ki...

Deniz süpersin oğlum.Pozu da çok sevdim.Bizim Berk anca üstünde vakvuyin varsa ilgileniyor :( Üç senedir, bir ya da ikidir sonuna kadar kitabı dinlediği,alır inceler hop kapatır. Arabalı olanlara daha çok ilgi gösteriyor.Umarım Deniz değişmez ama Berk değişir.

FADİŞ dedi ki...

Nilcim, kitap sevgisini vakviyunla kazanacak o zaman, sevdiği figürlerin hikayesini al ve denemekten vaz geçme. Alıp ta sever bunu dediğim bazı hikayelere bir daha dönüp bakmıyor bazen de bir kitaba takıyor hep onu okumamı istiyor yoksa her kitabı sonuna kadar dinlediği çok değil ben de hikaye uzunsa baktım ilgisi dağılıyor özet geçiveriyorum he he:)