18 Ekim 2011 Salı

SOSLU HİNDİ


Bu tarifte, Dukan diyeti yapan benim gibiler için biraz yasaklı malzemeler var  ama ne yapayım ki yağsız beslenmek beni fazlasıyla sıkıyor artık, veremediğim son 3 kg mı da görmezden gelerek daha fazla inat etmeden diyette üçüncü aşamaya geçiyorum ben.
Bu yemeği yapması kolay ve lezzeti garanti, "Aslı gibisi yok", görüntüsünün pek hoş olmadığını söylüyor ama bana öyle gelmedi hele tadını da aldıktan sonra beş gün içinde iki kez yaptım. Önce hindi göğsünden sonra da hindi kalçadan. Hindi göğsüyle yapılan daha yumuşak oldu benden söylemesi.

Tarifi olduğu gibi kullandım sadece soya sosu eklemedim malum GDO meselesi yüzünden yoksa soya sosu tavuk etine çok yakışıyor bir de kullandığım un tam buğday unu ve son olarak tavuk yerine hindi eti, yapanlara afiyet olsun, rahatlıkla ana yemek olur.

7 yorum:

Buket dedi ki...

afiyet olsun !!

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

afiyetler olsun canım ben hindi etini yemedim dersem yalan olmaz ağırlıklı olarak tavuk tüketiyoruz. denemek lazım:)

FADİŞ dedi ki...

Buket, teşekkürler, deneyin beğeneceksiniz:)

FADİŞ dedi ki...

ÖRGÜÇANTAM, hindi etini pek sevmem ama eşim istediği için zaman zaman yapıyorum bu tariften sonra hindi eti kolay yenir hale geldi diyebilirim. Hindi eti doyurucu, az yağlı ve lif oranı yüksek:)

aslı dedi ki...

Aaaaa!!! Beğenmenize sevindim. Afiyet olsun. Süt, eti o hale getiriyor. Bal, karamelize tat katıyor. Çinliler doğal malzemelerden neler yaratmışlar, hayran olmamak imkansız. Sevgiler.

FADİŞ dedi ki...

aslı, inan çok beğendim, eşim de öyle, yapmaya devam:)

sarımutfak-hande dedi ki...

hep rejim hep rejim nereye kadar canım bence gayet güzel olmuş et yemeği ellerinize sağlık