17 Eylül 2011 Cumartesi

Deniz uyuduktan sonra seyrettiğim filmler-1

Bundan böyle "Deniz uyuduktan sonra seyrettiğim filmler" diye bir yazı dizisi hazırlayacağım. Gerçi yorgunluktan bitap düşüp genelde filmin yarısında uyuyup kalıyorum ama seyretmeyi başarabildiğim filmleri sizinle paylaşacağım.
İlk film bir komedi. Filmin erkek kahramanı Steve Carell'ı The Office dizisinden Tina Fey'i de 30 Rock dizisinden bilenleriniz olacaktır. Steve Carell oldukça komik biri, akşamları hiç bir şey düşünmeden gülmek istiyorsanız filmlerini izleyebilirsiniz.  "40 yıllık bekar, Aman tanrım" filmlerinde de beni güldürmeyi başarmıştı.
Filme gelince: Uzun yıllardır evli ve iki çocuk sahibi, ikisi de çalışan anne baba olan bu çift monoton bir hayat geçirmektedirler. Daha filmin ilk sahnesinde çocukların sabah beşte kalktıklarını görür ve onların için üzülürsünüz. Koşuşturma içinde geçen hayatlarında birlikte vakit geçirdikleri başka bir çiftin ayrılma kararı aldıklarını öğrenirler ve hemen kendi ilişkilerini sorgulamaya girişirler. Sıradan bazen sıkıcı ve durmadan koşuşturma içinde geçen bu hayat, bir akşam yemeği ile birden değişir,  beklemedikleri bir anda kendilerini mafya ilişkilerinin içinde buluverirler zaten komik olanda bundan sonra başlar. Eğer sabun köpüğü bir komedi filmi izlerim derseniz benim gibi Tansaş' ta 2.99 tl ye alıp seyredebilirsiniz:)

2 yorum:

nesrin dedi ki...

Ben de ufakliklar uyuduktan film izleyebilmeyi cok severim. Cok dinlendirici oluyor (koltukta uyuyakalma dahil)

Nil dedi ki...

süper oldu bu şimdi,bayılırım sabun köpüğü filmlere,uyuyakalsan da sorun değil:)