14 Mayıs 2011 Cumartesi

İŞ YERİNDE BİR KIVIRCIK KUZU

Geçen hafta Nezaket Teyzemiz hastaneye gideceğini söylemişti bize ama eşimin ve benim aklımızdan çıkmış tamamen. Perşembe akşamı evden ayrılırken cumartesi görüşürüz, biliyorsunuz cuma benim doktor günüm demez mi Nezaket? İş başa düştü ve sabah erkenden giyindik, kahvaltıyı hazırladık ve iş yerimize fabrikaya gittik Deniz'le. Deniz halinden memnun, nasıl memnun olmasın ki anne baba yanında:)
Fabrikadaki programı iptal etmem imkansızdı, uzun süredir emek verdiğim arge çalışmasının son aşamasına gelmiştim ve bitirmem gerekiyordu.
Deniz'e kahvaltısını eşim yaptırdı, yemekhanede. Arkasından fabrikaya gelen kamyonları seyretti, forklifte baktı biraz. Bahçede yeni yeni olmaya başlayan dutlardan verdi annesi , ekşi tadına bayıldı:)
Anne öğleye kadar işletmeye gitti geldi devamlı, yeni hazırladığı ürünlerin numune üretimlerini yaptırdı, arada da laboratuarda masanın üstünde altını değiştirdi kıvırcığının.
Yorucu ama güzel saatler geçirdik birlikte, zaman zaman ama bu kadar yoğun çalıştığım saatlerde değil, Deniz'i iş yerime getireceğim. Altını değiştirirken görmeliydiniz, kafası dosyalardan birine çarpmış itmeye çalışıyordu yumurcak ama hiç şikayet etmedi:)

4 yorum:

sezobigo dedi ki...

canım yazık kafasınıda çarpmış.gözümde canlandı biran:))
ne güzel onun çinde farklı bir gün olmuştur.
iyi birşey demiyorlar iş yerinde o yönden iyiymiş:)

mimledim seni haberin ola:))

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

farklı bir günü yaşıyor olmanın keyfiyle hiç eziyet etmemiş dünya tatlısı kıvırcık hersabah hazırlık yapabilir sizlerle gelebilmek için:))

FADİŞ dedi ki...

sezobigom, çok tatlı kıvırcık kuzu, evet anlayışlı olmaları güzel:)

FADİŞ dedi ki...

ÖRGÜÇANTAM, haklısın, bizimle olsun da nerde olursa olsun, zaten erken kalkıyor sıpa, hiç üşenmez lakin giydirirken sorun yaşatıyor:)