2 Mayıs 2011 Pazartesi

ÇAY KEYFİ VE MANGAL

Çayımı yudumlarkene:)

Mangal sefası, içinde kestaneler pişiyor, birini bile yemedim, diyetime aykırı, şaka bir yana bu hafta sonu epey zorlandım:)

7 yorum:

Yeşim dedi ki...

değmeyin keyfime diyosun:)))

FADİŞ dedi ki...

eveeeeet:)

ŞÜKRAN dedi ki...

Sevgili Fadiş iyi diyetler olsun darısı benim kızlara inşallah, bu sıralar ne bulurlarsa yiyip duruyorlar. ben bu yaşımla hep dikkat ederim ama onlar benim kadar kontrolü ellerinde tutamıyorlar.. resimler çok güzel çıkmış keyifler hiç bozulmasın.. mangal üzerindeki üç ayak denen demir ayaklık yada adı her neyse beni çocukluğumda topu topu bir keç kere gittiğim köyümde yediğim lezzetli boşnak böreklerini hatırlattı.köz üzerine konan o ayak üzerine yuvarlak büyük sini ile börek oturtulurdu üzeri tamamen yine közle doldurulmuş şemsiye gibi kubbemsi bir sac kapatılırdı ve arasında nefis lezzette kaymaklı patatesli veya kabaklı ,içli börekler pişerdi. o tadı hiç bulamadım o günlerden de o güzel insanlardan da geriye hiç kimse kalmadı.. diyet yapan birisine yazmak doğru olmasada yazıp paylaşmak istedim..kocaman sevgiler.

FADİŞ dedi ki...

Ah be Şükran Hanım, böyle de güzel anlatılmaz ki ama. Paylaşımınız için teşekkürler. Şu içli böreklerin bir tarifi vardır sizde muhakkak, benim diyet bir bitsin, ödül yemeklerim olacak, işte o zaman afiyetle yerim:)

FADİŞ dedi ki...

Bu arada hoş geldiniz Şükran Hanım:)

ada ve deniz dedi ki...

Afiyet olsun

FADİŞ dedi ki...

Teşekkür ederim ada ve deniz:)