5 Mart 2011 Cumartesi

ŞEKERSİZ, KEPEK UNLU KEK

Ada ve deniz'den aldığım tarifi çok beğendim ve şeker kullanmayan biri olarak  unu da kepekli yapınca bir dilim kek yemeği hak ettim  ve hemen lüplettim.

7 yorum:

sezobigo dedi ki...

görüntü acayip iştah acıcı gözüküyor.yadı nasıl yani bildiğim kekten çok farlı mı?devamlı kek yapan biri olarak bunu denemek isterim ama halen şekerle ilgili kısıtlama yokken hayatımda başka secenekle yapmamıştım kekimi ama pekmezle denemek isterim acıkcası amatadını kestiremiyorum:)
size afiyet olsun

FADİŞ dedi ki...

Şimdi bir lokma aldım (biliyorum saat çok geç oldu, son lokmaydı birazcık yedim bergamutlu çayla güzel gitti doğrusu). Kekin içinde ceviz de var. Tadı keskin değil hani bazen kekin şekerini fazla kaçırırsın miğden ekşir öyle bir şey yok, hafif; denenebilir. Yeniliklere açık olmak lazım özellikle mutfak için böyle düşünüyorum.

ada ve deniz dedi ki...

eminim güzel olmuştur. Açıkcası ben kekçi değilimdir olursa da az şekerli tercih ederim. O yüzden lezzetlidir bence. Ellerine sağlık

sevimlihayat dedi ki...

görüntü güzel denemek lazım hemen ellerine sağlık canım

FADİŞ dedi ki...

ada ve deniz, kararlıyım ben de, önce kilo kaybından çok şeker problemini aşmak amacım bu yüzden şekerli her şeye karşıyım ama evde minik bir yumurcak olunca beyaz un da şeker de kullanıyorum ama ben yemiyorum tabi:)Bu keki sevdim hafif ve şekersiz:)

FADİŞ dedi ki...

sevimli hayat, dene bence de. Belki hoşuna gider.

figen abla dedi ki...

denenmiş olmasa, asla cesaret edemezdim..
ama şimdi derhal deniyorumm :))
çok teşekkürler canlar canı :)