26 Ocak 2011 Çarşamba

YAĞMURLU BİR GÜN


Nasıl bir yağmur yağıyor, nasıl bir yağmur. Hava puslu, dağlarda kar var. Deniz, evin karşısındaki inşaata park etmiş kepçeye bakıyor.

Nezaket Teyzesi kepekli ve beyaz undan hamur mayalamış,  yoğurulan hamurdan hemen mercimekli poğaça yapıverdi, kalan hamurdan üç beze çıktı, annesi de haşhaşlı gözleme yaptı mis gibi kokan çıtır çıtır.

Çay demlendi ( bir tutam siyah çay, bir tutam tomurcuk ve bir tutam da Rize çayı) Sıcak sıcak hepsi yendi anne de dayanamadı o da yedi (poğaça ve gözlemenin tarifini daha sonra vermeyi planlıyorum).
Dün akşam salonun oturma alanını tekrar düzenledik, kare salonu ikiye böldük, astimat miyop baba ve miyop anne yamuk yılık tartışmalarından sonra nihayet resimleri duvara çiviledi. Hepsiburada.com dan sipariş ettiğimiz kitaplıklar malesef gecikti siparişi zamanında vermemize rağmen onların işleyişindeki bir hata yüzünden cumaya kaldı gelmeleri; bu işe çok kızdım.
Deniz salon düzenlenirken fikrini belirtmekte gecikmedi, kendince söylendi durdu, işaretlerle ne istediğini anlatmaya çalıştı, berjerlerin yerini beğenmedi, değiştirmek için itmeye çalıştı, nihayet ortak paydada buluştuk ta rahatladık:))

10 yorum:

ada ve deniz dedi ki...

ellerinize sağlık. kokusu taa buralara kadar geldi (uzun süredir hamur işinden uzak kalınca....)

BALLI LOKMAM dedi ki...

Çy ve puğaça ne iyi olurdu şimdi:))) afiyet olsun

FADİŞ dedi ki...

ada ve deniz sağol canım, biz bir buluşalım ben sana diyet bir şeyler yaparım, senin gönlünde olur:))

FADİŞ dedi ki...

Sağol Ballı lokmam:)

çeşnici Handan dedi ki...

Bu soğuk hava da en istediğim şey evde mis gibi bir çay ve yanında poğaça 'dır. Burada fazlası da var ne güzel olmuşlar afiyet şeker olsun.Kaldıysa geliyorum.

LEZZETLİ SOMUNLAR dedi ki...

O internetten siparişler sık sık can sıkabiliyor maalesef Fadişçim. Ama dert etmeye değmez inan ki..Yeni evinin eksiğiyle de olsa tadını çıkarmaya bak. Nasılsa gelir. Sevgiler canım, ellerine sağlık..

FADİŞ dedi ki...

Çeşnici Handan, kalmadı canım ama gel sen ben sana yaparım:)

FADİŞ dedi ki...

Lezzetli somunlar teşekkür ederim, artık sıkmıyorum canımı:)

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

ellerinize sağlık canım afiyetler olsun.

FADİŞ dedi ki...

Örgü çantam bir gün şöyle minik bir blogger toplantısı yapalım, size de hazırlayayım bunlardan olmaz mı?:))