31 Ocak 2011 Pazartesi

SICACIK EV HALİ


Güne kendime bir çiçek alarak başladım, bütün oda mis gibi Nergis koktu, bu arada nihayet kitaplıklar geldi, demonte gelen kitaplığı haftasonu bize gelen amcamızın yardımı ve tabiki Deniz'in işe el atmasıyla çabucak kurduk.


Amcamız rüşvet olarak portakallı kereviz, havuçlu kek istedi arada mola verip bira eşiliğinde maç izledi neyse akşama doğru üç kitaplığıda kurduk ve kitapları yerleştirdik.
Hafta sonu Deniz için yoğun geçti, babaanne ve dedesiyle, amcasıyla doya doya iki gün geçirdi, çok eğlendi, gösteri yaptı, top oynadı, acıktı şarkı söyledi arada yemek yedi.
Not 1: Deniz, gözünün önünden kaybolmamı istemiyor, ben nereye gitsem o da peşimden geliyor, özellikle iki gündür uykusundan kalkıp anne diye seslenip kontrol ediyor beni, burdayım demeden yastığa başını koymuyor.
Not 2: Çalışma odasını üçümüze göre düzenledik, Deniz'in kitapları için bir yer, okuma köşesi, çalışma köşesi düzenledik, kalan yerlerde de bizim eşyalarımız var. salondaki yazı tahtasını da çalışma odasına aldım, koşu bandı da çalışma odasına alındı, artık spora başlayacağım tekrar, Nezaket Teyzemiz de her gün Deniz uyuduktan sonra yarım saat, bandı yürüme modunda çalıştıracak.
Not 3: Deniz bu hafta sonu sanki boy attı, büyüdü :))
Not 4: Sevgilim iyileşti çok şükür, montajda bize yardım etti :))


12 yorum:

ada ve deniz dedi ki...

iyi olmuş kitaplık. Kesinlikle lazım hele ki kitap severse insan. Sizin usta ehlikeyfmiş. Bizimki öğlen çorba, akşam tost çalıştı mecburen.

FADİŞ dedi ki...

Sorma ehlikeyiftir amcamız ama benim halimi görüp acıdı yengesine de odayı hallettik:)

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

elinize sağlık bitmiş halinide bir görüntüle kitaplarıyla canlansın:))

FADİŞ dedi ki...

Örgü çantam yayınlarım canım:)

saricizmeli dedi ki...

iyi günlerde kullanın kitaplıkları...

Deli Anne dedi ki...

Hadi gözün aydın Fadişim.. kitaplık da gelmiş, yerleştirilmiş..

Banuca dedi ki...

Fadişcim, senin ufaklık işe el atmış gördüğüm kadarıyla, onun için güzel olmuştur eminim, ama ben de bitmiş halini merak ediyorum:) Bir de kekini:)

LEZZETLİ SOMUNLAR dedi ki...

Fadişçim; not 1) oğlanın o kıvırcık kafasını tam elinle şöyle bir karıştır benim için..not 2) geçmiş olsun, nihayet bitmiş kitaplık işi, güle güle kullanın..not 3) sevgiler canım..

FADİŞ dedi ki...

Sarı çizmelim, delişim teşekkür ederim:)

FADİŞ dedi ki...

Banucam, oğluşun karıştığı her iş güzel, her yemek lezzetli oluyor:) Havuçlu kekin tarifini veririm bir ara canım:)

FADİŞ dedi ki...

Banucam belki havalar düzelince buralara bir gelir gezersin, keki de bizde tadarsın:))

FADİŞ dedi ki...

Lezzetli somunlar, saçını hemen karıştırdım, kafasından öpüp kokladım senin için. Pek seviyor kerata kafasından öpülmeyi:) Dün akşam bol bol sıkıştırdım köşeye, öptüm öptüm:)) Teşekkür ederim, sevgiler.