12 Aralık 2010 Pazar

RUNNER

Bu kumaş ne zamandır elimde bekliyordu. Örtüde hiç dikiş yok, kenarları serbest şekilde kumaş boyasıyla çizildi, tersinden ütülenerek sabitlendi ve daha sonrada fazlalıkları çizilen bölümlerden makasla kesildi böylelikle hiç dikişşiz, kenarları şekilli runner elde edilmiş oldu. Kolay bir yöntem ve pek çok şeye uygulanabilir. Denemek isteyenlere kolay gelsin.

7 yorum:

Esra YILDIZ dedi ki...

Kumaşa bayıldım güllü desenleri severim çok güzel bir fikir deniyeceğim sevgiler:))

Deli Anne dedi ki...

Fadiş'cim naçizane bir öneride bulunabilir miyim? şimdi senin arka fon şeffaf olarak yazının üstüne düşüyor ya.. herkes için öyle mi bilmem ama ben okumakta çok zorlanıyorum.. dün okuyamadım yazının tamamıyla hatta.. post kısmına düşen kısmı şeffaf olmasa belki daha iyi okunabilir.. sevgiler.

FADİŞ dedi ki...

Esra, kumaş döşemelik kumaş olup her yerde kolaylıkla bulabilirsin.
Deli anne düzelttim. Bendeki illa ağacın üstünde kar olacak, dallardaki karı göreceğim:)
Şimdi oğluşa süt verme zamanı az sonra gelirim:))

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

harika olmuş ellerine sağlık desende süpermiş

Hande dedi ki...

Çok çok güzel olmuş, muhteşem görünüyor..Ellerine sağlık..

elifin terazisi dedi ki...

Elinize sağlık, bir ara ben de kumaş boyadım. Küçük bir öneride bulunmak isterim, yıkanırken atmaması için arka tarafından kenarlarını kumaş yapıştırıcısı ya da şeffaf tırnak cilasıyla geçerseniz daha uzun ömürlü olur, sevgiler:)

FADİŞ dedi ki...

Örgü çantam teşekkür ederim, cesaret veriyorsun:)
Hande sağol;
Elifin terazisi, biraz aceleci davrandım aslında, o sabitleyicileri biliyorum ama bende yoktu bir ara uygulayacağım sağol, teşekkür ederim.