6 Aralık 2010 Pazartesi

PAZARIN SICAKLIĞI

Pazar sabahı güne erkenden başladım zaten öksürük nöbetlerinden çok huzurlu uyuduğumu söyleyemem, bari yataktan kalkayımda pazarın güzelliğini yaşayayım dedim. Üçümüzün birlikte kahvaltı edebildiği tek gün pazar. Deniz, pazarları bir başka olur, ne yapacağını bilemez, her dakikayı değerlendirmek ister gibidir, mümkün olsa yemeden, içmeden sırf bizimle oyun oynamak üzerine kurar bütün gününü, öğle uykusunu bile geciktirir. Bu güne has, birazda az vakit geçirebildiğimizden (akşamlar bize yetmiyor) çok fazla ısrar etmeyiz ye iç diye, ısrar ettiğimizde hiç iyi sonuçlar almadık bu güne kadar.
Geçenlerde sarı mutfağın bir tarifini denedim ve ne tesadüftür ki elimde hazır kremalardan vardı; bu tarif krema kullanılarak yapılıyor ve sonuç garanti, tadı çok güzel, mis gibi bir kokusu, hoş bir görüntüsü var. Benim gibi alengirli şeyleri sevmeyenler için çok net ve uygulaması kolay bir tarif.


 
Kahvaltıda muhakkak yeşillik bulundururum, limonlayıp tüketmeyi çok severim. Maydonoz, roka, kuzu kulağı, tere en çok tükettiklerimden. Bizim oğluş ta anasından babasından öyle gördüğü için yeşillik yemeği sever. Kahvaltımız güzel geçti oğluş haşlanmış yumurta ve biraz peynir, ceviz yedikten sonra bir ısırık poğaçadan aldı ve kahvaltıyı bitirdi, karbonhidrat eksik kaldı ama ne yapayım ki yedirmek mümkün olmadı.
Kahvaltı sonrasında biraz yürüyüş yapmaya karar verdik, havanın bulutlu olması bize engel olmadı, yağmur başlarsa koşa koşa eve gideriz diye düşündük. Son zamanlarda Deniz'in arabasını kısa mesafelere gideceksek almıyoruz, dönüş yolunda yorulursa da nöbetleşe bir bende bir sevgilide kucakta gidiyor eve.

2 yorum:

LEZZETLİ SOMUNLAR dedi ki...

Fadişçim, öncelikle oğluşun ve eşinle geçirdiğin güzel pazar günü içine sinsin dilerim. Çocuklar akşam ve hafta sonları böyledir maalesef. Nefes aldırmazlar ama ana-baba da bundan pek şikayet etmez. Nihayetinde çocuk kadar onlar da hasrettir çünkü. Tadını çıkarın derim, zira o kadar hızlı büyüyorlar ki şaşırıp kalıyor insan. Sevgiler..

sarımutfak-hande dedi ki...

limonlu yeşilliği kahvaltıda bende severim ayrıca poğaçalarada bittim elleriniz der görmesin