11 Aralık 2010 Cumartesi

Bir demli çay, bir kek ve kar yağıyor

Tire'ye kar en son 2004' te yağmıştı sanırım ve epey bir tutmuştu, hatta biz İzmir'den gelenler yol boyunca zorlanmıştık oto yolda. Bu gün öğleden sonra başlayan kar hala atıştırıyor, sabaha birazda olsa tutmuş olur mu bilmem. Bakalım olursa sürpriz olacak. Aslında canım sıkkın, yeni aldığım fotoğraf makinesiyle çektiğim bütün fotolar kayboldu, bilemediğim bir sebepten bellek kartı biçimlendirme istiyor, fuji servisiyle görüşmem gerekecek, yapabileceğim bir şey olabilir mi bakalım.
Bu akşam çok verimli geçti, ordanburdanhayattan bloğunda ilginç bulduğum bir kek tarifini uyguladım ve sonuç harika oldu. Tarifte yaptığım tek değişiklik unu beyaz değil kepekli tercih etmem oldu, bir dahaki sefere şekerini daha az ekleyeceğim. Denemenizi tavsiye ederim. Tarifin yapılışı çok pratik, sonuç garanti.

3 yorum:

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

ellerine sağlık canım izmirde de yağdı ama birgün önce yağmur yağdığından tutmadı inanılmaz bir rüzgar ve soğuk var bakalım sabaha beyaz bir örtü seyredecekmiyiz:))

HASRET dedi ki...

ellerine, emegine saglik canim..sicacik sevgilerimle..

FADİŞ dedi ki...

İzmir'de karın yağdığını görmek bir ayrıcalık, öyle her kış görülecek bir şey değil. Sabaha beyaz bir örtü yoktu malesef değil mi?:))
Hasret sağol, ben de sevgilerimi gönderiyorum:)