16 Kasım 2010 Salı

BAYRAM

Bu bayram da bizim için tüm ailenin toplandığı ve özlem giderildiği bir bayram oldu. Karaburun'un kendine has havasını soluyup ilk gün baş ağrısı çektikten sonra tam her şey yolunda derken oğluşun burun akıntısına öksürükte eklendi ve birde baktı ki yutkunmakta zorluk yaşıyor. Buna canımız sıkılırken oğluşun oyun oynarken düşmesi ve dudağını patlatması tuz biber oldu. Bayramın birinci günü doktorumuzun yönlendirmesiyle Mordoğan'da nöbetçi eczane bulup peditüs alındı, avile devam. Oğluşta iştah yok, halsizlik çok, buna rağmen gülücükler atmayı ihmal etmiyor, babannesinin ve dedesinin yanında çok mutlu. Kendini iyi hissettiği anlarda babasıyla bahçeye çıktı, kendi elleriyle mandalina topladı zeytin zamanı biliyorsunuz, dedesiyle zeytin topladı, akrabalarla bayramlaştı, evin kedilerini sevdi, köpeğini okşadı, limanı turladı, arkadaşının babasından çikolatayı kaptı. Bunca şeyi yaptıktan sonra şimdi uyuyor, gece sütünü bir süredir kesmiştim ama iştahsızlık sonucu bir şey yemeyince gece süt vererek telafi etmeye çalıştım. Kısaca söylemek gerekirse bayramın Karaburun'daki kısmı hastalık dışında güzel geçti, bol bol gezdik, tanıdıklarımızı gördük.
Kaynarpınar
Kaynarpınar


Mordoğan

Mordoğan

Bahçemizden Cennet Elması
Kaynarpınar

Kaynarpınar liman
Bayram, burada zeytin toplama zamanı oldu, havanın da güzel gitmesi zeytin toplayanları mutlu etti. Bu sene zeytin bol, yeni zeytin yağını almaya az kaldı, bahaneyle tekrar Karaburun ziyareti yapacağız.
Bayramın ikinci yarısını ise İzmir'de annemlerle geçirdik. Annemin evinde kahvaltı meşhurdur, onda kahvaltı yapmak için az mesafe katetmedik. Kızkardeşim İstanbul'dan gelerek bize sürpriz yaptı, yeğenlerim iyice büyümüşler. Küçük kızkardeşim ve erkek kardeşim de yanımızdaydı. Böyle kalabalık ortamlarda karmaşa da kaçınılmaz, zaman zaman dışarı attık kendimizi de annem nefes aldı biraz. Babam halinden memnundu genel anlamda, onca çocuğun ve gürültünün ortasında günlük gazetelerini okumayı ihmal etmedi.
İzmir'de gezecek yer çok, kızkardeşime Tayparktan bahsetmiştim, oğlanları oraya götürdük ata bindiler. Çok güzel vakit geçirdiler.

                                        Bu sevimli hayvanlar Taypark'taki hayvanat bahçesinden
Söz konusu park ise Deniz iş başında, babası peşinde.

Favorimiz.                       Akşam oldu, birazdan eve gidip annemin mis gibi yemeklerini yiyeceğiz.
Ne kadar güzel değil mi?
Sasalı doğal yaşam parkına gitmeyi ihmal etmedik. Geçen sene gittiğimizde kapısından dönmüştük çok rüzgar vardı.
Sasalıya iyi ki gitmişiz oğlanlar çok sevdi, neredeyse tamamını dolaştık, son olarak ta oyun parkında mola verdik, mola denebilirse tabi:))

Sasalı fotoğraflarını daha sonra yayınlayacağım şimdilik bu kadar. Gerçek olan bu bayramın tadını en çok çocuklar çıkardı.


Hiç yorum yok: