16 Ağustos 2010 Pazartesi

TATİL GÜNLÜĞÜ

Deniz, abileri sayesinde pek çok şeyi öğrenmiş ve  biraz daha büyümüş olarak evine geri döndü, artık koltuklara tırmanacak cesareti kendinde buluyor, aniden sıçrayıp koltuğa tırmanıyor, kapı kollarına yetişip bir güzel açabiliyordu. Annesi yeni tedbirler almak zorunda hissetti kendini. Kapıları açabildiği için öncelikle pek merak ettiği klozete emniyet kilidi taktı, onun  boyunun yetişeceği yerlerde bulunan eşyaları biraz daha yukarı çekti, oyun sahasını genişletti, odasındaki raf sistemini arttırdı, oyuncaklarını ve kitaplarını kolay yetişebileceği bir düzene soktu ve yer yatağına geçiş yaptı, artık direk yataktan kalkılır ve oyun oynamaya başlanır; yeni düzenden pek hoşnutuz, yer yatağı hareket alanını genişletti ve yatağın her tarafında gezinir oldu.


4 yorum:

sevim dedi ki...

maaşallah çok tatlı
yanında büyükler olduğunda cesaretmi geliyor bu çocuklara ne benimkide çekyattan atlamaya korkarken tatilde yeğenlerimden öğrendiğince artık koltukların tepesinden inmiyor

CEYLAN dedi ki...

balinasını yesinler kıyamam..maaşallah

FADİŞ dedi ki...

Evet Sevim, çocukların sık sık yaşıtları ve büyükleriyle bir araya gelmesi gerektiğine inanıyorum. Algıları çok açık olduğundan daha çok bilgiyle donanıyor ve hızla ilerliyorlar; işte bazende fazla cesaretlenip tehlikeli hareketlerde bulunabiliyorlar, dikkatli olmak lazım. Tehlikeli ve yapılmaması gereken bir hareket yaptıklarında sessizleşiyorlar.

FADİŞ dedi ki...

O balina mı yunus mu bilmem ama suya atılıncaya kadar epey bir hırpalandı. Bütün çocuklarımıza maşallah, Allah hepsine sağlık ve mutluluk versin inşallah.