7 Haziran 2010 Pazartesi

HAFTA SONU BULUŞMASI


Hafta sonu çok ama çok güzel geçti. Kahvaltı, bir hafta öncesinden planlanmıştı ve hava tahminleri pek iyi gitmese de biz kararlıydık açık havada kahvaltı yapmaya. Yola çıkmadan önce Deniz’in kahvaltısını hazırlamıştım, yolda mızıldanınca biraz erken verdim kahvaltısını. Kahvaltıda bir yumurta, bir dilim peynir ve bir cevizi afiyetle yedi. Sabah kalkar kalkmaz da iki tatlı kaşığı pekmezi bir güzel içti.
Üç aile Foça yolu üzerinde Çim Kahvaltı- piknik yerinde buluştuk. Ada, Demir ikilisine Deniz de eklendi ve mutlulukla attılar kumun üstüne kendilerini. Her şey çocuklu aileler için düşünülmüş. Oyun parkı, ahşap çocuk evi, hayvanat bahçesi, kum havuzu, kovalar kürekler, toplar çocukların hizmetindeydi. Hava yarı kapalı, yarı açık, her an yağmur bekler vaziyette ama memnunduk. Kahvaltı bir arada olmanın verdiği zevkle mi bilmem bana çok tatlı geldi. Sahanda yumurta, ballı kaymak, peynir çok güzeldi. Köy ekmeği de nefisti doğrusu.

Bir gece önce çocuklara kek yapmıştım, herkes çok beğendi, kek kabı hemen boşaldı. Piknik masaları erik ağaçlarının altına kurulmuştu, masalarda kareli örtüler piknik havasına çok uygundu doğrusu. Erik ağaçlarından nasiplenmeyi de ihmal etmedik birlikte. Oğluşun çocukların yanında gösterdiği atılım beni çok mutlu ediyor, her buluşmamızda biraz daha büyüyor Deniz. Kuzeni Demir hiç incitmeden onun küçük olduğunu bilerek oyun oynuyor onunla, Ada ise Demir’den bir yaş büyük. Demir’i koruyan, sahip çıkan bir havası var. Onu konuşmaya teşvik ediyor hep. Bizim bıcırık onların arasında olmaktan çok memnundu, babasının üç haftalık hafta sonu mesaisi sonrası pek yanından ayrılmadı. Çimenli zeminde özgürce hareket etti, koştu, kum havuzunda oynadı. Deniz, artık küreği ustalıkla kullanıyor, kumla oynamaktan zevk alıyor. Oğlanın üstünü iki kez değiştirmek zorunda kaldım. Sabah yol boyunca o da yarım saat ve dönüş yolunda bir saat uyudu.
Saat birde, tekrar buluşmaya söz vererek piknik yerinden ayrıldık, yola çıktıktan 5 dakika sonra sağanak gök gürültülü yağmur yağmaya başladı. Sanki bizim piknikten ayrılmamızı bekler gibi. Çok şanslıydık doğrusu, yorgun ama mutlu bir şekilde evin yolunu tuttuk.
Hiç yorum yok: