21 Nisan 2010 Çarşamba

UMUT

Her şey ters giderken bir umut vardır yüreklerde. Belki her şey düzelir, yine istediğimiz gibi olur deriz içimizden. Sonucun %99 olumsuz sonuçlanacağını bile bile o, % 1 i umut ederiz, olmadığında da böyle beklemiyordum hep içimde bir umut vardı diye şikayet ederiz.
Hayat belirsizliklerle dolu, yarın ne olacağını kim bilebilir, lütfen kızmayın bana, körü körüne kadercilik değil benimkisi, tevekkül ettikten sonra, gerisi Allah'a kalmış .
Dünyanın en zengin adamlarından biri ol,
Dışarıdan bakan için ne ala, hiç yarın kaygısı yok omuzlarında,
Sayamayacağı kadar parası var nasıl olsa, gece de rahat uyuyordur miğdesi yanmıyorsa.
Öğle değil işte, geçim kaygısı olan kişi için en önemli şey para, sağlığı olmayan için sağlık, ne eksikse bizde o olunca zengileşecek hanemiz.
Hani tası tarağı, bütün dünyalığı terk etmiş dervişler varya onlar gibi olabilmek mi lazım, bu sanal dünyada gerçeğin sadece yansımasından ibaret olduğumuzu unutmamak mı lazım, nefsimizi terbiye etmek için ne lazım?

1 yorum:

Bahar YORGUN dedi ki...

Fadişim, umut olmasa yaşamanın anlamı olmaz zaten. Burası dünya, cennet değil ki hiçbir sorunumuz olmasın. Burada altın gibi mihenge vurulacağız ki ayarımız ortaya çıkacak. Ben bazen abartılmaması gereken sorunları büyüttüğümde eşim bana der " buna da şükret. bu sorunun olmasa belki daha ağırı olacak, dünya sonuçta herkes imtihan edilecek" Rabbim altından kalkamayacağımız yük vermesin. Amin