1 Mart 2010 Pazartesi

HAFTA SONU NELER YAPTIK?

Anneanne ve dede bizimleydi, eğlendik, güldük, anneanneye şımarıklık yaptık. Gene büyükleri görmek oğluşuma çok iyi geldi, onların şerefine ilk adımını attı, hemde üç kez  denedi, nasıl mutlu olduk bilseniz, sanki dünyaları bağışladılar bize. Meleğim benim. Pazar günü öğleden sonra büyükleri uğurladık, bir hüzün çöktü üstümüze. Oğluş kimseye güle güle demek istemiyor, doğal olarak herkes yanında olsun istiyor, bu farkındalık o büyüdükçe artıyor. 
Cumartesi akşamı ve pazar akşamı annenin işlenme zamanı, gündüz yapamadıklarını gece yapmaya çalışıyor sessizce. Sessizce iş yapmak normal zamandakinden daha yorucu oluyor bilirsiniz. Akşam iki arada bir derede çavdar ekmeği yapmak için ekmek makinesini çalıştırdım. saat 24' te ekmek hazırdı. Ekmeği satın almak zoruma gidiyor artık, hep evde yapmalıyım.
Oğlum genelde erken yatar ama bu hafta sonları  biraz sapıyor, uyumakta güçlük çekiyor, bir de üst kattakilerin gürültüsü eklenince dalmakta zorlanıyor. Hafta sonu dedin mi onların misafir ağırlaması demek, gece yarılarına kadar gümbürdemeleri demek, gece yarısından sonra da süpürgeyle komple temizlik yapmak demek(saat 01.00-01:30). Oğlum bu arada tabi bilmem kaç kez uyanıyor çekilen koltukların kükreyişinden. Gece her şey daha gürültülü. Her anne gibi çocuğumun deliksiz bir uyku çekmesini sabaha neşeli kalkmasını istiyorum çok mu? Komşuyla bu imkansız gibi bir şey . Anlayışlı yaklaşmaya çalışıyorum ama pek laftan anlayacak biri değil, en iyisi muhatap olmamak. Her şeye rağmen güzel bir hafta sonu geçirdik. Herkese anlayış dolu, saygı dolu, sevgi dolu bir hafta dilerim.

Hiç yorum yok: