4 Şubat 2010 Perşembe

Tişörtten elbise, yarım kalan işler...

"10marifetçi" olalı beri yaptığım, yarım kalan, devam eden bütün işlerimi bir araya getirdim. Son zamanlarda "geri dönüşüm" işleri ilgimi çektiğinden eski bir penye tişört ve yine eski bir penye elbiseyi kesip biçip yeni bir elbise yaptım ve şimdi onu süsleme zamanı, kalan az bir parçadan gül yada fırfır yapıp göğüs kısmına monte edeceğim, henüz karar vermedim. Yapım aşamalarını fotoğraflıyorum, umarım iyi olur. Beden bana uygun değil, eski dedim ya, bayağı eski, benim 38 beden olduğum zamanlardan. Uygun manken bulup bitmiş halini fotoğraflamam lazım.
Artık iplerden tığla ördüğüm ve çeşit çeşit ve farklı büyüklükte motifler yaptığım örgüleri de buldum bu arada, aslında epey üretmişim, aklımdaki bir dizüstü battaniye yapmaktı, umarım bitirebilirim, tekrar gün ışığına çıkarttım. Yine aynı zamanlarda başladığım dantel bir örtü var (mavi renkte), yumağı bitmek üzere, öylece bırakmışım, onu da çıkarttım bakalım, bu sefer bitireceğim.
 Oğluşuma bir kazak ördüm ama yakası olmamış, sökmem gerekiyor kış bitiyor hala yapacağım, bu hafta sonu bitireyim diyorum, bakalım.

Hiç yorum yok: