27 Ocak 2010 Çarşamba

DİŞLER, ELMA, BADEMCİKLER VE KUZENLERLE DOĞUM GÜNÜ

Oğlum dişleri dörtlediğinden beri çiğneme konusunda aşama kaydetti. Şimdi elma ısırmak onun için çok zevkli, arada bir annesine de uzatıyor ısır diye. Kıkır kıkır gülüyor kuzucuğum. Havalar soğuduğundan beri cam güzeli olduk ne yazıkki. Evimiz caddeye baktığından, gelen giden iş makinaları ve traktörler çok ilgisini çekiyor, özellikle bir sabah bir akşam geçen trenin düdüğünü duydu mu pencereye doğru ne kadar hızlı emeklediğini görseniz şaşarsınız, emeklerken ayaklar havada.
Aylık rutin sağlık kontrolüne gittik hafta başında. Doktor amca, bademciklerinin şiştiğini söyledi, antibiyotiğe başladık. Nasıl farkedemedik bu durumu, ateşi de çıkmadı hiç, neyseki erken farkına varıldı. Bu rahatsızlığından beri kapı pencere kontrolü yapar oldum. Her yerden esinti geliyor sanki, tüm camları kapıları süngerledim.
Geçen pazar, kuzenlerini görmeye gidecektik ama havalar birden eksiye düşünce vazgeçtik gitmekten.
Bu pazar bir aksilik çıkmaz umarım, bütün kuzenler bir aradayken erken 1 yaş kutlaması yapalım istiyorum. Herkesi toplamak güç, hali hazırda herkes buradayken yapalım dedim. Hazırlıklara başlamak lazım.

Hiç yorum yok: