1 Kasım 2016 Salı

KAÇAK KEDİ PAMUKBir Pamuk kedimiz var bizim iki aylık dişi. Kedimiz beş kardeşin en minigiydi. Karaburun da bir bahçeden aldık onu. Pamuk'un annesi bir siyah kedi babası bir Van Kedisiymis. Kış  kapıya dayandı yavru kedilerin sahiplendirilmesi lazım, bir tanesini kardeşim bir diğerini arkadaşım en miniğini de bız aldık.  Deniz, annesi tarafından emzirilmeyen bu yavruyu sahiplenmek istedi biz bakar büyütüruz anne dedi.


Bir aydır ailemizin bir ferdi oldu Pamuk, çok  alıştık ona. Bu akşam çöpün alınması için kapıyı açıp çöp torbasını bıraktım kenara işte tam o sırada Pamuk çıkmış dışarı sessizce farketmedim .  Evde iş yaparken ayağıma dolanip oyun istemeyince farkettim yokluğunu, bir saat aradım bakmadığım yer kalmadi yok yok.
Apartmanın en üst katından başladım kapıları çalmaya apartmanda dolaşan bir kedi görürseniz kovalamayin kapı dışarı atmayın diye. bütün  katları dolaştım bahceyi aradım bulamadım.  Oğluma eşime nasıl anlatacağım bilemedim, göz yaşlarımı tutamıyorum ziril ziril ağlıyorum bir yandan. Oğlum ve eşim gelince durumu anlattım. Hayal kırıklığı üzüntü içinde kaldılar, sofrada yemek öyle bekliyor kimsenin iştahı kalmamış; bir de ben bakayım dedi eşim bahçeye, ardından onbes dk sonra elinde Pamuk la çıkageldi eve bizde bir coşku bir mutluluk anlatamam. Pamuk un üstü başı kirlenmiş korkmuş. Pamuk'un kulaklari duymuyor o yuzden çok korktum bir arabanın altında kalacak diye. Tekrar çıngıraklı  tasmasını taktım boynuna o kadar sessiz ki farkedilmiyor girip çıktığı.  

2 yorum:

Saadet Uslu dedi ki...

Neyse sonu tatlıya bağlanmış....

Fadis Hertelden dedi ki...

Şükür kavuştuk yoksa çok üzülürdük.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...